Vabariigi Presidendi külaskäik Jüri Gümnaasiumisse

5. oktoober 2017

5. oktoobril külastas Vabriigi President Kersti Kaljulaid Jüri Gümnaasiumi, viis läbi aulas ühiskonnaõpetuse tunni gümnasistidele, kohtus õpetajatega, tegi ringkäigu kooli kompleksis, kirjutas tervitussõnad Jüri Gümnaasiumi külaliste raamatusse..

President Kersti Kaljulaid andis ühiskonnaõpetuse tunni, kus rääkis noortele riigi toimimisest ning esindusdemokraatiast ja igaühe rollist selle hoidmisel. Riigipea kutsus kõiki noori üles aktiivselt valima ning tunni lõpetuseks osales ka ise e-hääletusel.

Vabariigi Presidendi sõnul peab valimistel hääletamiseks tegema sarnast tööd, mida õpilased igapäevaselt teevad — otsima infot ja süvenema teemadesse. Valimisi ei saa võtta kergekäeliselt, see on palju rohkem kui üks linnuke ekraanil või sedelil, lausus president Kaljulaid.

„Tehke endale selgeks, kes on kandidaadid, mille eest nad seisavad, ning kas nende põhimõtted lähevad teie omadega kokku. Oluline on valida end esindama inimene, kes käituks erinevates situatsioonides teie moodi ning kes seisab kogukonna huvide eest," lausus riigipea.

Vabariigi President tegi sissekande Jüri Gümnaasiumi külaliste raamatusse: „Hea kool on hea ja mõistev kõikide siinsete laste jaoks, olgu nende huvid, soovid ja võimed parasjagu millised tahes. Jüri kool on sellise Eesti ühtluskooli ehe näide. Loodetavasti saate vastata piirkonna lastevanemate lootustele edaspidigi, ka gümnaasiumiõpet korraldades.“

 

 

Fotode autor Annika Haas