Teemanädal 7. klassid

7. klasside teemanädal

12.-16.10.2020

Töötubasid korraldasid Helen Valdma, Jelena Müller, Tavo Kekki, Katrin Betlem, Gerly Leibenau, Martti Pent, Valeria Ternovski, Merike Hütt, Annika Allikson, Vilve Mill, Liina Viirsalu

Keskkonna ja ettevõtluse raames toimusid õpilastele päeva esimeses pooles erinevad töötoad. Õpilased tegid keskkonnateemalised mängud Kahoot! veebikeskkonnas, meisterdasid keskkonnasäästlikke silte koolimajja, lahendasid matemaatikat õues ja programmis Simulaator 7 õppisid paremini tundma ettevõtluse maailma.

Päeva teises pooles jagunesid klassid pooleks. Ühele osale õpilastest rääkisid JG vilistlased, esinejanimedega Lei$ ja Godjako, õpilastele kuidas sattusid muusika juurde ja miks tegelevad räppmuusikaga. Teine osa õpilasi võttis osa Politseimuueumi töötoast “Kohtueelse uurimise labor”, kus lahati südant ja vaadati, mis on silma sees ning õpilased said ise sõrmejälgi võtta.

Teisel teemapäeval, 14. oktoobril, alustasid õpilased loovmõtlemise töötoas.  Töötoa eesmärgiks oli tutvustada kõikidele seitsmendate klasside õpilastele loova mõtlemise olemust ning olulisust. Seejärel liikusid õpilased erinevatesse töötubadesse. Töötoas “Tuleviku kool” valmisid erinevad videod Biteable programmis tuleviku koolist ning õpilased harjutasid kätt kollaaži tegemisega. Töötoas “Geomeetria kunstis”, kus harjutati kätt erinevate geomeetriliste kujunditega. Valmisid toredad kunstitööd. Töötoas “JG 40 mäng” valmisid JG sünnipäevaks erinevad põnevad mängud. Töötoas “JG 40 koolilaul ja/või -luuletus” harjutasid õpilased kätte, et luua oma laul koolile. Päeva lõpuks valmisid kõikidel omanäolised rahvalaulud koos nootidega.

Tuleviku kooli video näidis https://biteable.com/watch/tuleviku-kool-2030-2705891