Õpitoad Rakett 69

Rakett69

Kevad 2022

3. klasside üheks õppekavast tulenevaks õppekäiguks on Teadusstuudiote Rakett69 õpitubades osalemine.

3.b klassi klassiõpetaja Eleri Viikmäe-Tomp: „Minu 3.b klassile see õppekäik väga meeldis. Kõik olid terve aja tegevuses, ehitasid ja oli näha, et kõik nautisid oma ülesandeid. Tagasiside lastelt oli vaid positiivne.“

3.c klassi klassiõpetaja Kairi Keldo-Asi: „Õppekäigu algul oli 3.c klassil teadmine, et hingame õhust hapnikku. Peagi sai selgeks, et õhk on gaaside segu ja sisaldab peale hapniku veel hulgaliselt muid komponente. 3.c klassi õpilastele meeldis meeskonnatöö, mille käigus õpiti katsetama erinevaid variante, et saavutada püstitatud eesmärke. Klassijuhatajana pean oma klassi osas väga oluliseks, et õpilased õppisid ka vastasmeeskonnale nö väärikalt kaotama. Kuna klassis on osadel õpilastel sellega probleeme, siis seekord töötasid meeskonnad suurepäraselt ja keegi ei heitunud sellest, kui katsed koheselt ei õnnestunud. Lastel oli võimalus mitmeid kordi katsetada ja proovida. Õpilased tahaksid veel Rakett69sse minna. 3.c soovitab seda kogemust ka järgmistele kolmandatele klassidele.“