Õpilaskonverentsid

Veebruar-aprill 2022

Selle aasta üleriigiliseks kodu-uurimisteemaks oli „Terves kehas terv vaim“ – suur osa õpilaskonverentside ettekannetest olid sellel teemal.

1. klasside õpilased valisid klassiti publiku lemmikud: 1.a klass – Noora Juhandi; 1.b klass – Sireli Oks; 1.c klass – Isabel Sisask ja Hugo Kivesti; 1.d klass – Mei Ellen Erik ja Roland Lükk; 1.e klass – Elenor Lant; 1.g klass –Kristo Kõrvel ja Annaliisa Vaga. 1. klasside õpilaskonverentsi korraldas õpetaja Kristin Uuemäe.

2. klasside õpilaskonverentsil esines 35 õpilast. Ettekandeid oli väga erinevatel teemadel: räägiti oma esivanemate sportlikest ja tervislikest harrastustustest, isiklikest hobidest, lemmikloomadest ning oma pere tervislikust eluviisist, tervisenippidest ja tervisemuredest. Selgus, et nii lapsed kui nende vanemad väärtustavad tervislikku eluviisi.

Huvipakkuvamad esitlused õpilaste hinnangul olid:

• Mirtel Paesüld, 2.c klass, „Minu lemmikloom” (jutustab oma lemmikust kääbushamstrist);
  • Simona Loviisa Pajusalu, 2.e klass, „Võistlustans” (räägib oma vanema venna võistlustantsukarjäärist);
  • Henri Holm, 2.c klass, „Saja-aastane vanaisa” (räägib oma 100-aastaseks elanud vanaisa tervislikest eluviisidest ja eluloost);
  • Silver Liivamaa, 2.b, ““aun” (jutustab oma pere saunatraditsioonidest ja sauna kasulikkusest inimese tervisele);
  • Georg Rämmeld, 2.a, „Jalgpall” (räägib oma lemmikjalgpallurist Halandist);
  • Mia Pariis, 2.d, „Maadlejast vanaisa” (jutustab oma vanaisa maadlejakarjäärist).
  • 2. klasside õpetajate ühiseks lemmikuks osutus Holger Voog,

2.b, „Rula” (räähib oma vanaisast, kes oli rula maaletooja).

Kuulamisülesandeks oli õpilastel hinnata esinejate ilmekust ja soravust ning tuua välja üks huvitav fakt iga esitluse kohta. Kuulamisülesande täitmine õnnestus kõigi klasside õpilastel suurepäraselt.

Konverents oli sisutihe, informatiivne ning laste arengule igati kaasa aitav.

2. klasside õpilaskonverentsi korraldas Teele Tammaru.

3. klasside õpilaskonverentsi korralsid Sigre Leht ja Regina Sulu.

4. klasside õpilaskonverentsi Kristiina Kasuk ja Biby Lilander.

5. klasside õpilaskonverentsi korraldas Monika Piil.

Tagasiside õpetajalt Mirje Hagur: „Kokkuvõte on see, et kõik laabus väga hästi. Saal kuulas ettekandeid vaikselt. Muidugi oli huvitavam jälgida neid ettekandeid, mida ilmestasid pildid, aga ka esinejast sõltus ettekanne. Oli õpilasi, kelle ettekanne lihtsalt pani kuulama, st rääkisid aeglaselt, ilmekalt. Lapsed said selle uurimistööga  kaks kogemust. Üks oli see, et lapsed said uurida koos vanematega oma perekonna, vanavanemate või ka lähisugulaste sportlikke tegemisi.  Huvitav oli neid ettekandeid jälgida. Teise kogemuse said need õpilased, kes oma tööd konverentsil ette kandsid. Jälgisin oma klassi õpilasi, kes pidid esinema. Nad olid ikka päris närvis ja pabistasid. Harjutasime, kuidas alustada  ja kuidas lõpetada  esinemist.  Lugesime laste soovil oma töid kohe mitu korda läbi. Jälgisin laste nägusid pärast esinemist. Sealt vaatas vastu rahulolu, st nad said millegi suurega hakkama.