Õpetajate kodulooline õppekäik

Õpetajad õpivad

17. mai 2021

Esimeste klasside klassiõpetajad tegid väikese tiiru Rae vallas eesmärgiga õppida tundma ajaloolise ja loodusliku väärtusega paiku, et omakorda tutvustada neid oma klassi õpilastele.

Teoreetilise pagasiga varustas õpetajaid Jüri Gümnaasiumi endine klassiõpetaja ja nüüdne aktiivne kodu-uurija Varje Malsroos.

Vaadati üle Jüri alevikus olevad märgilise tähtsusega kohad, et nendega õpilastega jalgsimatka käigus tutvuda: Ussivälja ohvriallikas, Jüri Muusikaseltsi mälestusmärk, Eesti rauakultuuri alguse tähis, Jüri kiriku aed, Jüri kirik, mälestusmärk esimesele eestikeelsele piiblile.

Tutvuti ka objektidega, mida külastada õpilastega bussiekskursioonil: Rae koolimaja, Karjavere tamm, kolme küla väli, Lagedi Vabadusvõitluse muuseum, Assaku nõiakivi, Lehmja mõis.

Õppepäeva korraldasid Siiri Laid ja Anne Kloren.