Meie väike raamatukogu

Meie Väike Raamatukogu

5. märts 2019

Rahvusvaheline lugemisprojekt „Meie Väike Raamatukogu“ kaasab lapsi Eestist, Lätist, Poolast ja Sloveeniast. Projekti eesmärgiks on lugemise populariseerimine ning omal maal tuntud, kuid teistes maades vähe teatud kirjanike ja illustraatorite üksteisele tutvustamine.

Projekti raames kohtusid 2. klasside õpilased Läti lastekirjaniku ja raamatuillustraatoriga Mārtiņš Zutis.

Tunni käigus valmis igal õpilasel oma koomiks. Samal ajal joonistas koomiksit ja koostas lugu koostöös õpilastega ka kirjanik ise.

Nii valmisid uued lood (pildid on joonistatud Mārtiņš Zutis poolt, lood panid kirja õpilased) .

2.c klassi lugu:

Elasid kord kaks sõpra - karu ja tigu. Et nad jõuaksid kiiremini erinevatesse kohtadesse kohale, sõidutas karu tigu enda seljas. Ühel päeval aga kukkus tigu karu seljast maha! Sellest ehmusid nii tigu kui ka karu. Tigu märkas suure ehmatusega, et tema maja oli katki läinud. Suure kurvastusega pidi tigu jätma maha oma armsa maja! Kurva meeleoluga tigu läks edasi ning nägi kuulutust, kus peal oli pilt uhkest majast. Teol tuli plaan! Ta otsustas minna bussiga linna. See oli kurbade tigude buss, mis sõidutas tigusid, kes olid oma majast ilma jäänud. Nimelt oli olemas selline pood, kust õnnetud teod said osta uue maja. Tigu valis endale meelepärase koja välja ning kraana abiga sai ta endale
uue eluaseme ka selga. Tigu tundis suurt rõõmu oma uuest majast ning oma eelmise kodu kinkis ta oma sõbrale, et karu saaks kuulata rahustavat merekohinat. Sõbrad olid taas rõõmsad!

Õpilasi juhendas klassiõpetaja Triin Tammistu

2.g klassi lugu:

Karu ja tigu olid sõbrad ja kõndisid. Tigu kukkus karu seljast maha ja ta koda läks katki. Tigu oli kurb. Tigu nägi uue maja reklaami. Ta sõitis bussiga, mis oli täis kurbasid tigusid, majade poodi. Tigu sai endale uue ja parema koja. Karu parandas katkise koja ära ning sai koja seest kohinat kuulata.

Õpilasi juhendas klassiõpetaja Karin Kask