Maailmakoristuspäev Jüris

14. september 2018

Õpilased 8.d ja 8.b klassist osalesid sel aastal maailmakoristusaktsioonil reedel, 14.septembril. Kuuendate klasside õpilased kaardistasid kahe nädala jooksul prügi Jüri alevikus. Pärast esitleti  oma töö tulemusi klassides ja siis sai ka välja valitud kaks kõige enam prügi koristamist vajavat kohta.

Reedene päev algas infotunniga, kus 8.d  klassi õpilased koostasid plakati, töörühmad uurisid internetist vastavat infot ning jagati ülesanded, kes millist infot kooliklassides edastab. Seejärel tutvustati  alg-, kesk- ja gümnaasiumiastmetes, miks ja milleks maailmapäeva koristus toimub.

Seejärel suunduti tööle. Vallalt saime kindad ja prügikotid.

Kui töö sai tehtud, tähistasime päeva lõppu kinokülastusega. Täname õpilasi, õpetajaid ja vallatöötajaid –  ja ilma – kogu üritus läks kenasti korda ja maailm sai  puhtamaks!

Riina Muug

loodusainete õpetaja Jüri Gümnaasiumis