Kultuuriaasta avamine Vanemuises

Oktoober 2022

3. klassid käisid Vanemuises vaatamas etendust „Vennad Lõvisüdamed“. Kuna tegu on A. Lindgreni 115 sünniaastaga, siis sai ka valituks tema teose dramatiseering.

Õpilased kuulasid ja vaatasid väga suure huviga. Hiljem klassis arutledes meeldis neile teatritükk väga. Vaatasime lisaks ka filmi kuid see ei jätnud nii suurt emotsiooni nagu näidend. Üks õpilane luges ka raamatu läbi ja tõdes, et kõige põnevam on siiski raamat.

Kahjuks aga teatris käies ei saa vastutada teiste külaliste eest ning seetõttu sai ka kogemus veidi rikutud. Asi mida lastele võiks meelde tuletada on see, et iga muusikapala peale ei ole viisakas teatris plaksutada. Õnneks Jüri Gümnaasiumi õpilased olid saalis ühed kõige eeskujulikuma käitumisega külalised.