Kohtumine Pimedate Raamatukogu töötajaga

Kohtumine Pimedate Raamatukogu töötajaga Priit Kasepalu

26.-27. mai 2022

Üle kahe aasta toimusid taaskord õpitunpitunnid 3. klasside õpilastele, mille viis läbi Pimedate Raamatukogu töötaja Priit Kasepalu.

3.a klassi klassiõpetaja Merke Kalinin: „Meie klassile meeldis kohtumine väga. Palju uut ja põnevat saadi teada:

• pimedate lugemisviisist;
  • väike ettekujutus, kuidas oleks olla pime;
  • pimedate abivahendid, mis lihtsustavad nende elu;
  • pimedate elu on tegelikult samasugune nagu nägijatel.

Omalt poolt ütlen, et Priit on nii tore ja soe inimene, et temaga on alati rõõm kohtuda.“

3.c klassi klassiõpetaja Kairi Keldo-Asi: „Täna leidis aset kohtumine Pimedate Raamatukogu töötajaga Priit Kasepalu. Õpilased said tutvuda erinevate abivahenditega, mida pimedad oma igapäevaelus kasutavad. Priit trükkis igale õpilasele tema nimega sedeli, mida tuli punktkirjas lugeda. Iga laps sai kaasa ka punktkirjas tähestiku. Õpilased said teada, kuidas saab pime inimene teada oma kehatemperatuuri, kellaaja või mis värvi lipsu või ülikonna ta selga paneb.
Kohtumine oli põnev ja teadmisi rikastav!“

Need suurepärased tunnid on teoks saanud tänu koostööle Jüri Raamatukogu juhatajaga Ülle Siska.