kodulooline õppekäik

 

Tutvumine kodukohaga

Juuni 2021

Õppekäik  bussiga

Paljud õpilased käisvad igapäevaselt üle Vaskjala silla, kuid Saarepiiga loost kuulsid nad esimest korda. Samuti Rae koolimajas ei olnud 1. klassi õpilased käinud. 

Karjavere tamme juurde oli nii mõnigi õpilane varem jõudnud, kuid siiski oli ka neil tore kuulda hiiepuudest. 

Kõige põnevam oli õpilaste jaoks Lagedi Vabadusvõitluse muuseum, kus saime lühiülevaate Eesti eelmise sajandi sõdade ajaloost ning piiluda ka relvakambrisse. Härra Tõrs näitas meile erinevaid käsirelvi ning saime kuulda ka õhurünnaku häiret. Hiljem tegime pikniku ning vaatasime suurt sõjatehnikat. 

Matk Jüri alevikus

1.c, 1.d ja 2.e klassi õpetajad viisid õpilased matkale.

Jalutuskäigul alustasime kirikust, kus lapsed said käia kolmes „infotoas“. Ühes infotoas said nad teada piibli, vabadussõja ning rõngasristi kohta. Teises infotoas vaatasime kirikusse ning uurisime selle lage, altarimaali ning rääkisime, kes on Jeesus Kristus ning miks inimesed üldse kirikus käivad. Kolmas tuba oli aga infonurk kiriku tornis. Vaadati kirikukella, kuulati selle heli ning nauditi ilusat vaadet. Seejärel tegime väikese puhkepausi mänguväljakul pikniku ning värvide otsimise mänguga. Kui puhatud, siis liikusime rauasulatuse algust märkiva mälestusmärgi juurde. Selgus, et päris mitmed õpilased olid veendunud, et rauda tehakse metallist. Kui sai selgeks, et rauda tehti soomaagist, siis liikusime edasi Rae Muusikaseltsi mälestusmärgi juurde. Rääkisime ja meenutasime teavet Nikolai II pärja kohta, mille sai Rae puhkpilliorkester. Lõpetasime oma õppekäigu allika juures ning tõdesime, et inimene on see, kes reostab loodust. 

Klassiõpetaja Teele Tammaru