​​​​​​​KiVa etendus

KiVa tundide algus

3. detsember 2020

1. klassidele KiVa projekti  teemade käsitlemise toetuseks vaatasid 1. klasside õpeilased Lasteteater Trumm etendust „Imeline puhkus“.

Õpetaja Mari Freimann:

1.c klassi õpilaste arvates oli etendus õpetlik, sest õpetas vabandama, hea sõber olema, teisi aitama, teisi kaitsma, kõikidega sõbralik olema.

Samuti oli see lõbus, sest sai kaasa elada ja naerda.

Õpetaja Rita Jõemets

Etendus sobis 1.b klassi nädalasse „Valmistume jõuludeks“ suurepäraselt. 1.b klass oli just alustanud klassi heategude projekti ning asunud märkama, tegema ja rääkima oma headest tegudest ja heategudest ning koguma heategude tabelisse ingleid.

Seoses alustatud projektiga suutsid õpilased kiiresti märgata etenduses esitatud heategusid, millest õppida ja eeskuju võtta. Nii nimetasid õpilased heade tegudena:

1. oma puhkusest ja asjadest loobumist selleks, et sõpra aidata;
  2. vabandamist , kui oled kellelegi midagi valesti öelnud või teinud;
  3. andestamist, kui sinult vabandust palutakse.

Meeldivamate  hetkedena tõid 1.b klassi õpilased esile kondi otsimist ja igasuguste üllatuste väljakaevamist, sest see oli naljakas. Meeldis ka jäätise kinkimine, sest kui vabandades midagi kinkida, siis läheb teisel alati tuju rõõmsamaks.