Keskaja teemapäevad

 

Keskaja teemapäevad

Märts 2022

5. klasside teemapäevade sisuks oli keskaja olustik.

5.d klassi õpilaste tagasiside

Meile tuli külla Niguliste muuseumist külaline. Ma õppisin seda, et gooti stiili aknad on terava tipuga ning akendel on värvilised klaasid. Ma nägin keskaegseid maju ja kirikuid. Ma õppisin tundma ja proovisin keskaja toitu (Olde Hansas). Mulle meeldis keskaegne toit, aga mõned toidud ei olnud head. Me kuulasime restoranis hirve lugu ja Vana Toomase lugu. Me kuulasime tunnis esitlust Neitsi Maarjast.

Viktoria Karasevich

Meil käis külas üks Niguliste muuseumi töötaja. Käisime ka Olde Hansas söömas ning saime teada, mida söödi keskajal. Rääkisime ka Neitsi Maarjast.

Karoline Akk

Sain teada rohkem keskajast ja et keskajal oli teine kirjastiil. Tegime ise paberi peale roosaknaid. Saime teada Neitsi Maarjast ja Jeesusest. Käisime ka restoranis, kus saime süüa keskaja toitu ja kuulasime erinevaid lugusid.

Marion Valkiainen

Mulle meeldis keskaegsete vürtside äraarvamise mängu. Ma sain teada, millised nägid välja keskaegsed majad. Samuti sain teada, millised olid keskaegsed söögid. Kindlasti tahaks veel selliseid teemapäevi.

Adele Mänd

Mulle meeldis väga keskaja teemapäev. Palju rääkisime jumalast ja Neitsi Maarjast ja sellest, miks neid kujutati keskaja kunstis. Saime teada ka, millised olid kunagi Eestis majad. Ma arvan, et erinevaid teemapäevi võiks veel tulla. 

Markkus Anderson