Inimeseõpetuse tund Pimedate Raamatukogu töötajaga

Inimeseõpetuse tund

23.-24. jaanuar 2020

3. klasside õpilastele viis inimeseõpetuse tunni läbi Pimedate Raamatukogu töötaja Priit Kasepalu. Teemaks oli pimeda inimese toimetulek igapäevaelus.

3.d klassi õpilaste tagasiside:

• Ma sain sealt omale punktkirja. Sain katsuda punktikella.
  • Ma sain teada, et ta oskab täppidega kirja lugeda ja kirjutada. Ja mulle meeldis, et sai erinevaid asju proovida. Kõik meeldis!
  • Mulle meeldis see, et me saime palju asju katsuda ja katsetada. See mees oli väga tore ja mulle meeldis kuulda, kuidas ta hakkama saab.
  • Ma sain teada, kuidas mu nime punktkirjas kirjutada. Ma sain endale ka punktkirja kaasa.
  • Meeldis kuulata ja katsuda pimekirja. Sain teada, et pimekirjas raamatuid saab aparaadiga kuulata. Pimekirjast on raske aru saada.
  • Mulle meeldis see, et me saime pimedate asju katsuda, mida nad kasutavad.
  • Mulle meeldisid kepp ja sokihoidja.

Õpilaste tagasiside pani kirja klassiõpetaja Heidy Siirak

3.g klassi õpilasi hämmastasid kõige enam abivahendid, mis pimedate inimeste abistamiseks on välja mõeldud. Põnev oli vaadata pimedatele mõeldud raamatut ja katsetada punktkirja lugemist. Meeldis väga, kui õpetati tähestiku abil punktkirja lugema. Tunni lõpuks oskasid kõik õpilased punktkirjatähestiku abil kaaslaste nimesid kokku lugeda.

Õpilaste tagasiside pani kirja klassiõpetaja Karin Kask

3.c klassi kohtumine Pimedate Raamatukogu töötaja Priit Kasepaluga. Mis meile meeldis ja meelde jäi:

• Punktkirjas nimede trükkimine ja see, et selle nime koos tähestikuga endale saime.
  • Erinevate nägemispuudega inimestele mõeldud abivahendite uurimine, katsumine, katsetamine (pimedate kepp, kell, värvimonitor, kuulamisraamatud, käsitööraamat, mõõdulint, liikumisandur, mis annab märku, kui midagi on lähedal).
  • Meeldisid punktkirjas raamatud.
  • Harjumatu oli see, et ei olnud mõtet kätt tõsta, kuna pime inimene seda ju ei näe!
  • Meeldis see, et mõned tähed punktkirjas jäid meelde (Miriam).
  • Me oleme rõõmsad selle üle, et Priit Kasepalu tuli meile kooli pimedate elust lähemalt rääkima. Paljud asjad said selgemaks ning saime oma küsimustele vastused. Me soovime talle kõike head ja loodame teda uuesti näha.

Ülevaate koostas 3.c klass ja õpetaja Triin Tammistu

Tunnid said teoks tänu koostööle Jüri Raamatukoguga ja juhataja Ülle Siskaga.