Harry Potteri teemapäevad

Harry Potteri koolipäev –

4. klasside teemapäevad

18.-20. oktoober 2021

Harry Potteri raamatutegelastest ja sündmustest lähtuvate teemapäevade tegevused:

Esmaspäev, 18. oktoober – aula kaunistamine kõrvitsatega, õpilaste soolamine majadesse, majade ajaloo tutvustus majavanemate poolt

Teisipäev, 19. oktoober – keepide meisterdamine, filmi vaatamine, võistkondlik Kahoot

Kolmapäev, 20. oktoober – osalemine Sügatüüka kooli tundides:

• muundamine – professor McGonagall (Aili Leukmann)
  • taimeteadus – professor Sprout (Carolin Kaubi)
  • lendluudpall – madam Hooch  (Linda Pihu)
  • muusika – professor Flitwick (Liivi Lumijõe)
  • nõiajoogid – professor Snape (Biby Lilander)
  • mustade jõudude vastane kaitse (võlukepid) – Sigatüüka õpilased  (Ramessa-Elisabeth Alliksoo, Theresa Tomingas)
  • maagilised olendid – Rubeus Hagrid (Eero Otsus)
  • astronoomia – professor Sinistra (Triin Kütt)
  • ennustamine – Sybill Trelawney (Kristiina Kasuk)
  • lugemine - Sigatüüka õpilased  (Hanna Kasesalu, Liia Helli Joamets, Älis Sinikas, Merilin Tamm, Kirsten-Kristin Veeborn, Matis Krünberg)
  • kelmikaart – professor Dumbledore (Anne Kloren)

Koolitunidele järgnes Harry Potteri koolipäeva lõpetamine aulas:

• tunnustamine;
  • õnneloos;
  • pidusöök.

Õpilaste tagasiside:

4.a klassi õpilastele meeldisid teemapäevad. Nimetati nii majadesse soolamist, filmi vaatamist, Kahoot viktoriini kui ka kõrvitsate ja keepide meisterdamist. Lemmikuks kujunes siiski  Harry Potteri koolipäev erinevate tundidega.

Klassiõpetaja Linda Pihu

Katkendeid 4.c klassi õpilaste tagasisidest:

… Päeva lõpp oli siis, kui öeldi välja viktoriini võitjad. Mina ei võitnud, aga mängida oli ikka lõbus. Auhindu jäi üle ja need loositi välja. Mingil imelikul põhjusel öeldi minu ja mu kahe sõbra nimed järjest, see oli nii lõbus! Ja siis ütles Dumbledore, et pidusöök võib alata. Minu kolm lahedat päeva said läbi.  (Jakob Kütt)

Oktoobrikuu alguses sain teada, et tulemas on Harry Potteri teemapäevad. Pidin läbi lugema raamatu „Harry Potter ja tarkade kivi“. Alguses tundus raamat üpris igav, aga lõpupoole läks järjest huvitavamaks. Kui jõudis kätte esimene teemapäev ja sõõlamine, olin väga elevil. Professor Auraora Sinistra hüüdis iga lapse nime. Kui nimekiri minuni jõudis, läksin ma saali ette lava peale ja professor McGonagall pani sõõlamiskübara mulle pähe. Kübar hüüdis: ”Griffindor!” Ma olin sõõlatud oma majja…   (Nora Kaarli)

Oktoobris oli tulemas Harry Potteri päev. Kui ma sellest kuulsin, ei suutnud ma ära oodata. Kahjuks kestis see ainult kolm päeva. Esimesel päeval oli sõõlamine. Sõõlamisel tuli mul ärevus sisse, sest mul polnud aimugi, et ma saan Griffindori koos oma parima sõbrannaga…  (Marii Laureen Leiste)

… Järgmisel päeval olid meil päris Sigatüüka tunnid. Esimene tund oli ennustamine, teine maagilised olendid ja kolmas muundamine. Minu lemmik oli muundamine, see oli professor McGonagaliga. Pärast tunde oli lõpetamine ja me sõime seal kringlit. See oli üks mu lemmikumatest päevadest kooliaastas.  (Heleriin Kirss)

… Kui sõõlamine oli läbi, läksime klassi, kus värvisime enda maja märgid. Järgmisel päeval meisterdasime endale keebid, millega me käisime Sigatüüka koolis. Peale keepide meisterdamist vaatasime filmi „Harry Potter ja tarkade kivi”. See film kestis kaua ja pärast mängisime kahooti. Minu tiim sai esimese koha! Kolmapäeval olid meil Sigatüüka tunnid. Mina olin võlukeppides, lendluudpallis ja maagilistes olendites. … (Andry Arund)

…Kolmas päev oli kõige põnevam, sest sellel päeval olid töötoad. Igaüks sai valida kolm töötuba. Nendest töötubadest, kus mina käisin, oli kõige ägedam nõiajoogid. Seal saime teha lima ja juua mitmemahlamöginat. Järgmisel aastal tahaks samasuguseid päevi. (Stella Kiuru)

Kui teisi sõõlati, siis püüdsin koos õega ära arvata, millist Sigatüüka õpetajat keegi  mängib. Tulemuseks saime, et õpetaja Aili oli McGonagall, õpetaja Biby professor Snape ja õpetaja Kristiina professor Trelawney, õpetaja Carolin professor Sprout ja õppedirektor mängis Dumbledore´i. Seda arvata oli väga põnev. (Elina Toom)

Alguses sõõlati meid majadesse. Mina sain Hufflepuffi, aga ma olin rõõmus, sest sinna said ka kaks mu parimat sõpra. Pärast seda läksime koos oma majaga ühte klassi, kus me saime teadmisi oma maja ajaloost ja siis värvisime oma maja vapiga kleepse, et need pärast oma rüüde peale panna. Hufflepuffi majavanem oli prf Sprout, taimeteaduse õpetaja…. (Triin Välba)

Kolmandal päeval olid päris tunnid. Esimesel tunnil tegime võlukeppe! Noh, sai registreerida ennast tundidesse, mitte et lihtsalt lähed tundi. Igatahes võlukeppide tegemine oli päris lihtne. Seda tundi andsid kaks õpilast. Teine tund oli muundamine. Päris tore oli! Seal me mõtlesime ise loitse välja. Seda tundi andis McGonagall. Kolmas tund oli nõiajoogid. Me tegime lima. Paljudel see ei õnnestunud, aga minul õnnestus! Seda tundi andis minu majavanem prf Snape ise. …(Marii Laureen Leiste)