Emakeelepäev

14. märts 2022

Emakeelepäevaga seoses oli klassiõpetuse klassidel õpilastel erinevaid kohtumisi-tegemisi.

1. klassiede õpilased vaatasid Lasteteater Lepatriinu etendust „Prügikuningriik“.

1.c klassi jaoks oli märksõnaks „naljakas“. Laval oli kaks näitlejat, kes täitsid sõna ja lauluga ruumi ära. Tekstis oli õpilaste jaoks tuttavaid fraase („Ei taha!“, „Ei tee!“, „Ei tule!“). Õpilased vaatasid etendust algusest lõpuni suure kaasaelamisega.

Kristin Uuemäe, 1.c klassi klassiõpetaja

2. klassidega kohtus illustraator ja kirjanik Piret Räni, 3. klassidega kirjanik Markus Saksatamm ning 4. ja 5. klasside õpilastega kirjanik Reeli Reinaus.

2.d klassi tagasiside: Kui esineja näitas oma joonistusi ja erinevaid töid, siis lapsed elavnesid ja tekkis huvi. Eriti meeldis neile see, kui kirjanik luges oma Näuliine raamatust ette. Hiljem oli palju neid, kes soovisid raamatut laenutada ning vahvad tegelased elavad siiani laste mõtetes ja jõuavad kunstitöödesse. Seega võib öelda, et kohtumine täitis eesmärki ja tõstis lastel huvi raamatute ja nende lugemise vastu. Tutvustas neile uut raamatut, millest nad ei olnud kuulnudki ning said teada, kuidas üht lugu kirjutada ja mis etapid on enne raamatu jõudmist raamatupoodi.

Teele Tammaru, 2.d klassi klassiõpetaja

Emakeelenädalal kirjutasid kõik 1.5- klasside õpilased etteõtlust. Väga tubli kirjutaja tänukirjaga tunnustati 98 õpilast.