4.e teemanädal "Tean ja oskan"

Teemanädal

5.-9. november 2018

4.e klassi teemanädala motoks oli „Tean ja oskan!“ Esmaspäevast reedeni tegutseti kogutud teadmisi ja oskusi kasutades.

Kunsti tunniks oli õpilastel kogutud infot  isa poolt enim kasutatavate infoallikate kohta ja sellest kujundasid õpilased oma isale isadepäeva kaardi teemal „Isa infokosmoses“. Õpilased teadsid, millises inforuumis isa igapäeva tegemised kulgevad ja oskasid isale  toreda üllatuse kujundada.

Matemaatika „Tean ja oskan!“ tegemisteks olid teadmiste testimine õpilaste endi poolt koostatud teadmisi kontrollivates töödes ja orienteerumismäng „Tean, mis koolimajas on ja oskan infot kasutada!“.

Õpilaste arvates oli tore täita enda koostatud tööd. Huvitav oli ka liikuda koolimajas ülesandega, milles tuli loendada trepiastmeid ja ruume ning koostada kogutud andmetest ülesandeid.

Lisaks toimus terve nädala kestel ka andmete kogumine koolipäeva tegevuste ja nendele kulunud aja kohta. Saadud info põhjal sooritasid õpilased ajavahemike arvutamise kokkuvõtte ja kujutasid koolipäevade tegevusi tulpdiagrammil. Põnev oli nädalat kokku võttes avastada, et kõige enam kulus 4.e klassil „Tean ja oskan!“ nädalal aega grupitööle ja kirjutamisele.

Nädala tipphetked koondusid reedele. See oli päev, kus 4.e klassi õpilased panid taas proovile oma teadmised ja oskused koolimajas orienteerumises.

Läbi tuli teha koolimajas oleva info märkamise mäng „Tean, millest koolimaja seinad räägivad, oskan ka teised seda märkama panna!“.  Esimesel ringil liiguti gruppidena koolimajas ülesandega leida koolimaja seintel olevatelt siltidelt ja plakatitelt fakte, mille kohta küsimusi koostada. Teisel ringil pidid õpilased otsima vastuseid teise grupi poolt koostatud küsimustele.

Kaks tundi kulges liigutades, infot otsides ja koostööd tehes. Töö oli põnev ja avastusrikas. Leiti palju infot, millele varasemalt poldud tähelepanu pööratud.

Koostöine päev lõppes reede pärastlõunases klassiõhtus „Tean, mis klassikaaslastele meeldib ja oskan koolipäeva eriliseks teha“. Klassiõhtu korraldusgrupp oli suurepäraselt ürituseks valmistunud. Oli tehtud õpilaste küsitlus meelepäraste ürituste osas, koostatud kava, millega järgi kulgesid klassiõhtu tegemised kõigile rõõmu pakkuvalt.

Seoses mardilaupäeva ja halloweeniga otsustati klassiõhtul kasutada kostüüme ja seda iga õpilase vabal valikul ning vastavalt võimalustele. Nii koguneski klassiõhtule kirju seltskond, kus olid esindatud nii nõiad, printsessid, notsud, päkapikud ja teised tegelased.

Just Dance on klassi vaieldamatu lemmik. Koos tantsimine teeb kõigil tuju rõõmsaks ja sobib nii klassiõhtu algusesse kui ka lõppu.

Nalja ja näitemängu sai 4.e klass nautida „Su nägu kõlab tuttavalt“ etteastetest. Esituse kordusesse nõuti Kihnu Virve „Merepidu“.

Oma andekust ja omandatud oskusi said 4.e klassi õpilased demonstreerida talendishow´s.

Muusikalise etteaste tegi klassi ainus kitarrist Gert Emil Hütt, akrobaatilisi oskusi demonstreeris Jaanika Kattai, näha sai ka rohkeid tantsunumbreid.

„Tean ja oskan!“ nädal tegi 4.e klassi õpilasi senisest enam teadjateks ja oskajateks. Õpilased kogesid rõõmu koos avastamistest ja tegutsemisest. Õpetaja südamesse jääb aga soov, et see suurepärane koostöö vaim elaks tema õpilastes edasi kõigis järgnevates ettevõtmistes.

õpetaja Rita Jõemets