3. klasside teatrireis Tartusse

 

4. oktoobril 2022.a avasid 3. klassid oma kultuurikeskse õppeaasta ühise teatrireisiga Tartu Vanemuise teatrisse. Kultuuriaasta esimeseks etenduseks oli A.Lindgreni ainetel valminud lavateos „Vennad Lõvisüdamed“. 

Jüri Gümnaasiumi 3. klasside teatrisõbrad said kaasa elada Nangijaalas toimuvale värvikale põnevusloole Kibuvitsaoru vabastamisest kurja türanni Tengili rõhumise alt ja mõtiskleda sõprusest, vendlusest, üllusest ning inimelu kaduvusest.

Vaatamata raamatus esile tulevale tõsisele ja melanhoolsele sisule, oli etendus väga kaasahaarav, efektne ja lihtsasti mõistetav. 3.klasside õpilased olid vaimustunud. Õpilased, kes olid varasemalt „Vendade Lõvisüdamete“ filmi näinud leidsid, et teatrietendus oli oluliselt põnevam ja ka nalja pakkuv. 

Pärast etendust ootasid Jüri Gümnaasiumi õpilasi Vanemuise teatri Kollase Kassi giidid, kes korraldasid meile hariva ekskursiooni lavatagustes. Õpilased said näha rekvisiitide meisterdamise töökoda, kübarseppade töötuba, värvikööki, kostüümiladu ja lava taga paiknevat tehnikat. 

Päev oli väga elamuslik ja informatiivne. Terve reisiseltskond oli ühel meelel, et 3.klasside kultuuriaasta sai meeldejääva alguse.