Harry Potteri teemanädal

8.-11. jaanuar 2024

8.-11.jaanuaril toimus Jüri Gümnaasiumis 4.klasside Harry Potteri teemanädal. Nelja päeva jooksul said õpilased luua ja kogeda võluritekooli keskkonda.

Esimesel päeval häälestuti teemale filmi “Harry Potter ja tarkade kivi” vaadates. Meisterdati ka küünlaid Sigatüüka suurhalli dekoreerimiseks.

Teisel päeval toimus sõõlamise tseremoonia ning õpilased jaotati nelja majja: Griffindori, Slytherini, Ravenclaw ja Huffelpuffi majja. Tutvuti Sigatüüka kooli ajalooga ja Harry Potteri kangelaste lemmikloomadega. Valiti ja joonistati ka endale  patronus  lemmikloom.

Kolmandal päeval osalesid õpilased kolmes võluritekooli õpitoas. Õpitubade loosimise valikus oli kümme ainet: muundamine, lendamine, nõiajoogid, nõiasõnad, mustade jõudude vastane kaitse, ennustamine, taimeteadus, maagilised loomad, astronoomia ja sõõlamiskübar räägib tõtt. Õpilased said tarkusi nõiasõnade, kehakeele, astroloogia, ennustamise, maagiliste loomade ja taimede kohta, õppisid meisterdama võlukeppi ja maagilist looma, tegema võlujooki ja võlukommi, kirjutama piimaga, tegema trikke luudade ja kaartidega. Võlukunstide õpitubade päeva lõpus koguneti taas suurhalli, kus toimusid  viktoriin, õnneloos ning pidusöök. Toimus ka pildistamise session teemakohase fotoseina juures.

Neljandal päeval said neljandate klasside õpilased naasta oma koduklassidesse, kus tehti veel Harry Potteri teemalisi ülesandeid ning kokkuvõte teemanädast. Lemmiktegevustena tõid õpilased esile kõiki tegevusi: filmi vaatamist, sõõlamist, kõiki õpitubasid, viktoriini, õnneloosi ja pidusööki. Meeldivaks märgiti ka seda, et nädal oli tavapärasest erinev ja sai õppida teistsuguseid õppeaineid.

Harry Potteri teemanädal oli väga meeleolukas ja pani neljandate klasside õpilaste silmad pärast koolivaheaega taas särama.

Teemanädala tegevustesse panustasid õpetajad  Sigatüüka õpetajatena Aili Leukmann, Anne Kloren, Ilona Tern, Janet Kask, Krista Koppel, Liivi Lumijõe, Linda Pihu, Mari Freimann, Markos-Johannes Jõemets, Rita Jõemets, Tiina Soans. Kriste Kald koos gümnaasiumiõpilastega sõõlamiskübaral otsuseid teha. Kostüümidega toetas Ingrid. Kostüümidega toetas Ingrid Mikk. Nii ettevalmistusprotsessi kui ka tegevuste läbiviimist juhtis Rita Jõemets.