Teatrietendus "Heategu"

23. jaanuar 2017

1.-2. klasside õpilased  vaatasid Lepatriinu Teatri etendust „Heategu“.

Teatrietendus oli õpilastele KiVa tundides õpitu kinnistamiseks.

Tagasiside õpilastelt:

• Etendus meeldis: oli huvitav ja naljakas.
  • Iseäranis meeldis koristaja koristamine ja „kukkumine“ ja kahemõtteline lõpulause „pill tuleb pika ilu peale“.
  • Aktiivsed nutimängijad leidsid Peetriga ühiseid jooni, aga järeldusi sellest teha ei suutnud.
  • 2.d klass jõudis oma aruteluga teemani, et tuleb ikka palju erinevaid asju ette võtta ja ise teha. Nutiseadmete abil ei saa teha erinevaid töid, milleks on oskusi vaja: aknaid pesta, seina värvida. Etenduses oli näha, et Peeter, kes oli kogu aeg tahvelarvutis, ei osanud midagi teha ning pakkus iga tegevuse täideviimiseks äppi. Ott, kes oli tegus poiss, oskas aga kõiki eelnevaid tegevusi ise teha. Järeldus oli ikka positiivne: olla vähem nutiseadmes (natuke ikka võib), kuid teha ning luua asju ise ja teistega koos. Lisaks tuleb kindlasti üksteist aidata, sest kunagi võib ka endal abi vaja minna.
  • Lastele jäid meelde erinevad ütlemised: Pill tuleb pika ilu peale; Kui julgesid teha, siis julge ka tunnistada.
  • Selliseid etendusi võiks olla koolis sagedamini.