Riigikohtu kaasuskonkurss

12. jaanuar  2017

Riigikohtu 97. aastapäevale pühendatud tänuaktusel Tartus autasustas Riigikohtu esimees Priit Pikamäe 2016/2017 õppeaasta õigusteemalise õpilastööde konkursi võitjaid – kokku tunnustati 9.–12. klasside arvestuses 19 õpilast. Töid esitati 30 erinevast koolist.

12. klasside arvestuses tunnistati parimaks Jüri Gümnaasiumi õpilane Merilin Lehtla ning tema juhendaja õpetaja Kristi Mänd. Palju õnne!

Kaheteistkümnendat korda toimuvale konkursile oli võimalik töid esitada kahes kategoorias. Traditsioonilises vormis tuli juhtum lahendada justkui kohtus: esitades esmalt mõlema poole argumendid ja tuues välja ka kohtuniku seisukohad ning otsuse. Kolmandat aastat oli noortel õigusemõistjatel võimalus lahendada kohtujuhtum ka loovkategoorias.