Pikapäevatoidu söömisest

Käesoleval õppeaastal on pikapäevatoidu söömiseks esitatud üle 650 taotluse, reaalselt käis septembris-oktoobris 2016 söömas igapäevaselt 300-400 õpilast päevas.

Ebastabiilne sööjate arv paneb raskesse olukorda kooli söökla töötajad, kuna väga raske on ennustada, kui paljudele õpilastele teha antud koolipäevaks pikapäevatoitu ja kui palju õpilasi tegelikult sööma tuleb.

Õpilased teevad otsuse, millisel päeval sööma tulla ja millisel mitte, eelkõige menüü järgi. Ning kui menüüs on väga hea roog, on sööjaid väga palju ja menüüs olevat toitu kõigile ei jätku. See  tekitab õpilastes pahameelt, mis on ka iseenesest arusaadav. Sellistel juhtudel väljastatakse põhitoidu lõppemisel nn asendustoitu, ükski õpilane ei pea sööklast lahkuma tühja kõhuga.

Tekkinud olukorrast lähtuvalt anname teada, et alates 31.10.2016 valmistab söökla igapäevaselt menüüs olevat pikapäevatoitu 350-le inimesele. Menüüs oleva roa lõppemisel jätkatakse toitlustamisega, kuid roog võib olla muutunud ja kõik hilisemad sööjad peavad leppima nn asendustoiduga. Keegi soovijatest söömata ei jää.

Palume mõistvat suhtumist nii töötajate, õpilaste kui lastevanemate poolt.

Head koostööd!

Lugupidamisega