Õpetajate huvide ja hobide näitus

30. oktoober-1. detsember
Õpetajakuu raames oli koolimuuseumis üles pandud väljapanek, mis ilmestas õpetajate huvisid või hobisid. Ekspositsioon sai väga erimoeline, nagu seda on õpetajate harrastusedki. Kõige enam oli vaatamiseks väljas erinevaid käsitööesemeid, mida õpilased valdavalt kudumiseks liigitasid ehkki kudumisega oli tegu harva. Näha võis erinevaid heegeldustöid, viltimist, õmblemist ja tikkimist.

Näputöö kõrval olid veel sellisedki hobid nagu ratsutamine, aiandus, golfi mäng, ehtekunst, keraamika, klaasikunst ja jumestamine. Vähetuntavam oli õpilaste jaoks vabatahtlik tegevus. Nimelt on ühe õpetaja harrastuseks olla Doktor Kloun pikalt haiglaravil viibivate laste lõbustamiseks.
Näitusega tutvumisel tuli lastel ka mõistatada, milline õpetaja võiks olla näidatud hobiga tegeleja, sest nimede asemel oli ekspositsiooni kõrval ainult õpetajate lapsepõlvepidid. Selline arvamismäng nõudis õpilastelt mõõdukat pingutust, kuid seda suurem rõõm neid valdas, kui kontrollringis selgus, et nad olid mõne õpetaja õigesti ära arvanud. Ka kolleegidel tõstis tuju selline äraarvamismäng. Kokku tõid esemeid oma hobi kohta 11 õpetajat.

Noppeid näituse külastajatelt:
•    „Mina ei arvanud üldse, et õpetajad midagi vabal ajal teevad. Ma arvasin, et õpetamine on nende hobi.“
•    Küsimusi tekitas seegi, kas õpetajad kord ka nii noored on olnud.
•    „Linda Pihu!“ hüüdsid lapsed, kui uurisime rahvariides tüdrukut lasteaia peolt. Hobiks oli hoopis rooside kasvatamine mitte rahvatants.
•    Kolleeg:„See peab kindla peale Kristel (Kook-Aljas) olema“ – viide Kristeli laiale käsitööhuvile ja väga erinevates tehnikates esemetele.
•    Kolleeg: „Sirje Nurk, kindlasti! Vaatad otsa ja kohe tunned ära, et tema.“