Toimunud koolitused

9.oktoober, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 2. ja 3. klasside lastevanematele "Õpilase toetamine õppetöös."

Jüri Gümnaasiumi logopeed kutsub 2. ja 3. klassi lapsevanemaid jagama üheskoos kogemusi ja mõtteid mitmetel  olulistel  teemadel: kuidas hinnata lapse rahulolu ja tegelikku toimetulekut koolis,  kuidas ergutada  ja toetada tema iseseisvust koduste õppetükkide tegemisel, kuidas leida ühist keelt õpetajaga, lapsega, nõudmistega jne.
Mõttekoda toimub auditooriumis.

6.november, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 4. ja 5. klasside lastevanematele "Uni, arvuti ja õppimine"

Jüri Gümnaasiumi psühholoog kutsub 4. ja 5. klassi lapsevanemaid arutlema järgmistel olulistel teemadel
Üha vähemaks jääb peresid, kus lapsed arvutiga igapäevaselt kokku ei puutu. Arvutit kasutavad lapsed nii õppimiseks, suhtlemiseks kui puhkuseks. Lapsevanemate jaoks on arvuti lapsehoidjaks. Märkamatult võtab arvuti üha suurema osa laste vabast ajast. Arvuti kasutamine ei mõjuta mitte ainult laste aja kasutust vaid paljut muudki.
Uni on vajalik- seda lauset oleme kõik kuulnud. Kuivõrd aga me teadvustame, et vähene uni mõjutab peale lapse füüsilise tervise ka tema tähelepanu, käitumist ja koolis hakkama saamist. Voodis veedetud aeg ei võrdu alati hästi magamisega. Väsinud, trotsis lapsed mõjuvad kurnavalt neid ümbritsevatele täiskasvanutelegi.
Kuidas lapse arvuti kasutus ja tema uni omavahel seotud on ning milline mõju on nendel lapse õppimisvõimele ja oskustele – need teemad on seekordsel mõttekojal arutlusel.
Mõttekoda toimub auditooriumis.

20.november, kell 18.00-19.30 - mõttekoda lastevanematele "Lapse virtuaalmaailm, ohud internetis ning küberkiusamine"

Jüri Gümnaasiumi tugikeskuse juhataja kutsub kõiki huvitatud lapsevanemaid ja õpetajaid arutlema ja kaasarääkima internetimaailma varjupoolest.
Teemadeks laste tegevused virtuaalmaailmas;
põhilised lehed, mida lapsed külastavad;
ohud  - nii materiaalsed kui ka väärkasutusele viitavad tegevused
küberkiusamine - kiusamise alaliik
Mõttekoda toimub auditooriumis.

22.jaanuar, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 6. ja 7. klasside lastevanematele teemal "Narkootikumid"

Jüri Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog Annelore Hirschon kutsub lastevanemaid arutlema aktuaalsel teemal, väljapakkuma võimalikke lahendusi ning nõustab lastevanemaid tekkinud küsimustes.
Mõttekoja eesmärgiks on anda lastevanematele teavet levinumatest narkootikumidest, tarvitamisega kaasnevatest ohtudest ning märkidest, mis viitavad narkootikumide tarvitamisele.
Jagatakse nõuandeid, kuidas rääkida noortega narkootikumidest.
Mõttekoda toimub auditooriumis.

12.veebruar, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 8. ja 9. klasside lastevanematele "Kuidas toetada oma last karjääri planeerimise protsessis"

Jüri Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog ja karjäärikoordinaator Veronika Koppel kutsub koos tulevikku vaatama ja mõtteid jagama.
Iga noor vajab lapsevanema toetavaid sõnu ja tegusid igapäevaste otsuste tegemise juures.
Samuti kaalukamate otsuste juures nagu koolilõpetamise, edasiõppimise ning teiste tulevikuga seotud küsimuste juures on parimateks toetajateks just lähedased.
Nemad teavad kõige paremini, millised on lapse võimed ja oskused ning oskavad sellest tulenevalt ka nõu anda.
Kuidas olla oma lapsele abiks järgmiste põhiliste karjäärivalikul tekkivate küsimuste lahendamisel:
- kes ma olen?
- kuhu ma tahan jõuda?
- kuidas ma sinna saan?
Mõttekoda toimub auditooriumis

2.aprill, kell 18.00-19.30 - mõttekoda gümnaasiumi lastevanematele "Gümnaasiumis õppimise väärtus"

Jüri Gümnaasiumi tugikeskuse juhataja kutsub kõiki gümnaasiumi lapsevanemaid arutlema väärtuste ja hariduse väärtustamise üle.
Ühiselt räägitakse üldistest väärtushinnangutest.
Seatakse ühiseid eesmärke hariduse väärtustamiseks.
Leitakse rohkem võimalusi koostööks kodude ja vanematega ka gümnaasiumi astmes.
Registreerumine ja lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee