Toimunud koolitused

8.oktoober 2013, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 1.-2. klasside lastevanematele "Õpilase toetamine õppetöös."
                                                                                                                                
Jüri Gümnaasiumi logopeed kutsub 1.-2. klassi lapsevanemaid jagama üheskoos kogemusi ja mõtteid mitmetel  olulistel  teemadel: kuidas hinnata lapse rahulolu ja tegelikku toimetulekut koolis,  kuidas ergutada  ja toetada tema iseseisvust koduste õppetükkide tegemisel, kuidas leida ühist keelt õpetajaga, lapsega, nõudmistega jne. 
Registreerimine ja lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis.


26.november, 2013 kell 18.00-19.30 - mõttekoda I ja II kooliastme lastevanematele "Uni, arvuti ja õppimine"

Jüri Gümnaasiumi psühholoog kutsub 1.-6. klassi lapsevanemaid arutlema järgmistel olulistel teemadel -
Üha vähemaks jääb peresid, kus lapsed arvutiga igapäevaselt kokku ei puutu. Arvutit kasutavad lapsed nii õppimiseks, suhtlemiseks kui puhkuseks. Lapsevanemate jaoks on arvuti lapsehoidjaks. Märkamatult võtab arvuti üha suurema osa laste vabast ajast. Arvuti kasutamine ei mõjuta mitte ainult laste aja kasutust vaid paljut muudki.
Uni on vajalik- seda lauset oleme kõik kuulnud. Kuivõrd aga me teadvustame, et vähene uni mõjutab peale lapse füüsilise tervise ka tema tähelepanu, käitumist ja koolis hakkama saamist. Voodis veedetud aeg ei võrdu alati hästi magamisega. Väsinud, trotsis lapsed mõjuvad kurnavalt neid ümbritsevatele täiskasvanutelegi.
Kuidas lapse arvuti kasutus ja tema uni omavahel seotud on ning milline mõju on nendel lapse õppimisvõimele ja oskustele – need teemad on seekordsel mõttekojal arutlusel.
Registreerimine ja lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis.

5.detsember 2013, kell 18.00-19.30 - mõttekoda lastevanematele ja õpetajatele "Diabeedihaige laps koolis"

Diabeeti ehk suhkruhaigust põeb Eestis täna üks laps iga 400-600 lapse kohta, diabeedi haige laps ei erine millegagi teistest lastest. Arvatavasti me ei teagi, et enamus neist õpib tavakoolides. Meile ei ole see teadmine vajalik, aga oleks hea kui oskaksime  märgata ja aidata kui suhkruhaige laps vajab abi ja toetust
Diabeetikust lapse edukas toimetulek koolis on otseselt seotud koolipersonali teadlikkuse ja oskustega toetada suhkruhaiget. Just toetus ja märkamine on see, mida olenemata vanusest  vajab iga diabeedilaps vajab.
Lapsepõlves normi piires hoitud veresuhkru väärtused loovad elutähtsa eelduse diabeetiku pikaks ja tüsistustevabaks eluks tulevikus.
Ootame mõttekotta nii lapsevanemaid kui ka õpetajaid (eriti algklasside õpetajaid), kes igapäevaselt peavad toetama diabeedilapse toimetulekut nii kodus kui haridusasutuses.
Osalejatel soovitav 3 tundi enne mõttekoja algust mitte süüa.

Registreerida saab siin!
Lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis.
21.jaanuar 2014, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 1. - 3. klasside lastevanematele teemal "Sõprussuhted."
Üks olulisi arengulisi ülesandeid I kooliastmes on üksteisega arvestamine ja sõbralikele suhetele aluse panemine. Sõprussuhete loomine, nende hoidmine ja konfliktidega toimetulek on aga raske ülesanne ja lapsed tulevad sellega toime erinevalt. Üsna tavaline on suhtlus, kus ühel hetkel ollakse parimad sõbrad ning järgmisel tõotatakse teineteisega enam mitte kunagi mängida. Oma tunnete ning tekkivate probleemidega toimetulek areneb lapseti erinevalt ning kõrvalt vaadates ei pruugi seda olla lihtne mõista. Kuidas lapsevanem ja õpetaja saavad õpilasi suunata ja toetada ning  milliseid arengulisi iseärasusi saab pidada arenemise juurde kuuluvaks, sellest tuleb rääkima Eesti Lastevanemate Liidu koolitusjuht Kristiine Vahtramäe.
Registreerida saab siin!
Mõttekoda toimub auditooriumis.

11.veebruar 2014, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 6. - 9. klasside lastevanematele "Laste iseseisvumine ja vanema toetus. Tasakaalu leidmine"

Alguses armastavad lapsed oma vanemaid, vanemaks saades mõistavad nad nende üle kohut, mõnikord annavad nad neile lõpuks andeks. / Oscar Wilde /

Laps, kes varem rääkis oma muredest ja rõõmudest hakkab ühtäkki andma vaid mühatavaid vastuseid, peidab ennast oma tuppa ning väljendab vastumeelsust uste paugutamisega. Lapsest on saamas teismeline. Ta nõuab endale nii oma suhtluse kui käitumisega järjest enam vabadust, samas ei ole ta võimeline kandma sinna juurde kuuluvat vastutust. Lastevanema roll siinkohal on ühtpidi väga keeruline – tuleb alla suruda endas soov nii kõike lapse eest otsustada kui ka aeg-ajalt tekkiv tunne käega lüüa. Kuidas leida tasakaalu eelkõige iseendas ning seeläbi aidata seda saavutada ka oma teismelisel, seda tuleb Teiega jagama Lastekaitse Liidu koolitusjuht Kristiine Vahtramäe.


Registreerida saab siin!
Lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis.


11.märts 2014, kell 18.00-19.30 - mõttekoda 8. ja 9. klasside lastevanematele "Kuidas toetada oma last karjääri planeerimise protsessis"

Jüri Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog ja karjääriõpetuse õpetaja Veronika Koppel kutsub koos tulevikku vaatama ja mõtteid jagama.
Iga noor vajab lapsevanema toetavaid sõnu ja tegusid igapäevaste otsuste tegemise juures.
Samuti kaalukamate otsuste juures nagu koolilõpetamise, edasiõppimise ning teiste tulevikuga seotud küsimuste juures on parimateks toetajateks just lähedased.
Nemad teavad kõige paremini, millised on lapse võimed ja oskused ning oskavad sellest tulenevalt ka nõu anda.
Kuidas olla oma lapsele abiks järgmiste põhiliste karjäärivalikul tekkivate küsimuste lahendamisel:
- kes ma olen?
- kuhu ma tahan jõuda?
- kuidas ma sinna saan?

Registreerida saab siin!
Lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis

15. aprill 2014, kell 17.30-19.00 - mõttekoda õpetajatele ja lastevanematele "Narkootilised ained, nende levik noorte seas"

Kaido Kõplas narkotalitlusest tuleb andma ülevaadet narkootiliste ainete levikust noorte seas.

Narkootiliste ainete kättesaadavus on noorte enda sõnul lihtne. Tarvitamises nähakse eelkõige heaolutunde tekkimist ning varjamiseks kasutatakse väga nutikaid võtteid.

Millised on noorte seas enam levinud narkootikumid? Kuidas saada aru, kas lapse tarvitab midagi või tegeleb hoopis vahendamisega? Mida õpetajad ja vanemad saavad noorte mõjutamiseks ära teha?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsime vastuseid mõttekojas.

Registreerida saab siin!
Lisainfo nele.pilman@jyri.edu.ee
Mõttekoda toimub auditooriumis