PREP-paarisuhtekoolitus lapsevanematele

Koostöös SA Väärtustades Elu pakub Jüri Gümnaasium võimalust Rae valla lapsevanematel osaleda PREP-paarisuhtekoolitusel. Koolitus toimub toimub projekti (Innove – Euroopa Sotsiaalfondi) raames, mistõttu on see tasuta (sh kohviapausid). Sihtrühmaks on pered, kus on üks või mõlemad täiskasvanud töötud või tööd kaotamas, lapseootel pered, suurpered, puudega laste vanemad, väikelastega pered.

Osaleda saab kuni 12 paari. Registreerumine: saata oma registreerimissoov mailile kristi.vimberg@jyri.edu.ee ning lisada oma kontaktandmed (e-mail) ning nimetada ära, millise sihtrühma alla kuulute (töötu, potentsiaalne töötu, lapseootel pere, suurpere, puudega laps, väikelapsega pere).

Toimumisajad: 29.nov., 30.nov., 02.dets., 06.dets., 07.dets kell 17.30-21.00

Toimumiskoht: Jüri Gümnaasiumi auditoorium

Koolitajad: Kaia Kapsta ja Hannes Hermaküla

Koolituse lühitutvustus:

Koolitusel osaletakse paaridena, oma paarisuhet analüüsitakse kahekesi koos, mitte grupiga.

PREP-paarisuhtekoolitus aitab aru saada ja tegeleda paarisuhtega nii, et see, mil moel partnerid teineteisega käituvad, kuidas omavahel suhtlevad ja millised on nende hoiakud kooselu suhtesse, on mallid, mida saab muuta või parandada. Asja tuum peitub selles, kas paaril on piisavalt tahet muutusprotsess ette võtta ning kas nad on nõus piisavalt panustama, et muutust ellu viia.

PREP-paarisuhtekoolitus aitab paaridel saavutada vastastikusus ja lähedus ning käivitada protsessid, mis viivad sügavama, tervema ja elujõulisema suhteni pikas perspektiivis. Parandades paarisuhte kvaliteeti, parandavad nii naine kui mees ka oma laste elukvaliteeti.  Panustades oma suhte parandamisse, omandades paremaid konfliktilahendusoskusi, lihvides suhtlemisoskusi ja tugevdades pereväärtusi, võimaldame oma lastele harmoonilisema keskkonna, kust nad saavad eluks kaasa parimad oskused. Luues paremad suhted kooseluks kõikide pereliikmete vahel, loome ka parema ühiskonna.

PREP- paarisuhtekoolitus on täiskasvanute täiendkoolituse vorm, mis:

• aitab teadvustada läheduse stimuleerimise tähtsust paarisuhtes läbi erinevate dimensioonide nagu rõõm, lõbu, intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus;
  •  pöörab tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste loomisele ja arendamisele paaride vahel;
  • aitab teadvustada ja vajadusel kohandada ettekujutusi ja ootusi paarisuhte rollidest ning muudest kooselu aspektidest;
  • innustab pühendumusele ja kohusetundele ning aitab näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

Rohkem infot PREP kohta www.rasedus.ee/prep