Gordoni Perekooli II astme koolitus

Algusega 21.02.2011 toimub Jüri Gümnaasiumis koostöös Rae valla ja Perekeskusega Sina ja Mina lapsevanematele, kes on läbinud Gordoni perekooli, Gordoni Perekooli II astme koolitust. Jätkukoolitus annab võimaluse õppida toime tulema keerukamates suhtlemisolukordades, millega perekoolis sissejuhatavalt tutvuti (nt vajaduskonflikt ja väärtuskonflikt, konfliktide vahendamine). Koolitus annab teadmisi pere arengust ja nendega kaasnevatest kriisidest, süvendatult tegeldakse eneseregulatsiooniga (toimetulek tunnetega, piiravad ja abistavad uskumused, vastutuse võtmine oma elu eest).

II astme koolitus annab võimaluse osaleda nn eluõppes, igaüks saab koolitusgruppi tuua olukorrad, millega elus hätta on jäädud ning efektiivsemat toimetulekut saab harjutada kogenud koolitaja ja grupilt saadava tagasiside abil. Koolitus annab lapsevanemale suurema kindluse tulla toime oma elu juhtimisega tervikuna. Ei ole lahendamatuid probleeme – on vaid vähe infot ja napilt teadmisi. Infot ja teadmisi saab aga alati juurde ammutada.

II astme õppe ülesehitus

Nagu Gordoni perekoolis, nii õpitakse ka II astme koolitusel praktilise harjutamise, rollimängude, kogemuse analüüsi, lühiloengute ja professionaalselt juhitud rühmatööde ning arutelude abil. Koolitus toimub 12–16 osalejaga grupis, et oleks tagatud kogemuste mitmekesisus, kuid samas ka piisav tähelepanu igale osalejale.
Gordoni Perekooli II astme koolituse pikkus on 24 tundi, kokku saadakse kaheksal korral kolmetunnilistel sessioonidel. Koolituse maht on 1,5 EAP