Maailmakoristuspäev

17. september 2019

Põhikooli 7.-9. klassidest võttis osa kümme  klassi. Tänapäeva õpilane on talgutel osalemas väga heal meelel - eriti kui selline päikesepaisteline ja vahva ilm ka veel on. Nädal varem  tegime aleviku peal prügikohtade „pildistamisi“ ja valisime välja enam koristamist vajavad kohad - Lehmja tammik, kiriku ja surnuaia vaheline ala, kirikupark, kooli staadionitagune ala ja terviserada.

Talgutel sorteerisid õpilased prügi, korjamine toimus kolmes jaos: plast, paber ja klaas. Kooli õpilased on hästi keskkonnateadlikud, teavad olukorda maailmas ja oskavad ning peamine - tahavad sorteerida prügi. Meie kooli õpilased kergelt küll midagi maha ei loobi! Kui varasemat aega praegusega võrrelda, siis muutus on ikka olemas – õpetajana  pole põhikooli õpilasele enam vaja keskkonnateadlikkust alustada A ja O-st. Õpilaste silmaring on laiem ja teadlikkus kõrgem.   Suur tänu õpilastele ja õpetajatele, kes maailmakoristustalgutest osa võtsid. Tänu meile  sai maailm ja koduümbrus puhtamaks!

Riina Muug

Jüri Gümnaasiumi loodusainete õpetaja põhikoolis

Teeme ära ürituse ja kooli Maailmakoristustalgute juht