Kodanikunädal

16. november-22. november

Kodanikunädal algas Jüri Gümnaasiumis juba 16. novembril 9.-12. klasside viktoriiniga. Igast klassist osales viktoriinis 3-liikmeline võistkond. Küsimused puudutasid nii Eesti Vabariigi toimimist üldiselt, kui ka kodanikuks saamist ja olemist Eestis. Viktoriini tulemused olid järgmised:

1. koht 10.b
  2. koht 10.c
  3. koht 11.a
  4. koht 11.b
  5. koht 9.r
  6. koht 10.a
  7. koht 9.a
  8. koht 9.h
  9. koht 12.b

22. novembril tuli 11.-12. klassidele külla riigikogu liige Liina Kersna. Hoolimata pisukesest hilinemisest jõudis pr. Kersna õpilastega arutada mitmeid teemasid. Tore oli see, et ta lasi õpilastel valida kahe teema vahel: poliitika ja elus hakkama saamine. Ülekaalukalt võitis teine teema. Liina jutus jäid kõlama kolm peamist mõtet: leidke üles oma tugevused, millele saate oma karjääri üles ehitada, pöörake ebaõnnestumised elu õppetundideks ning vaadake vastu oma hirmudele. Iga mõtet illustreeris külaline näidetega oma elust. Kohtumise lõpus said noored esitada küsimusi ning neid oli rohkesti.