Ettevõtlikkus Kooli 2017

11. oktoober 2017

Ettevõtlikkus Kooli 2017 programmi raames külastas meid  Marika-My Laid, HUPPA OÜst, kes rääkis oma lugu. Kuidas tema on jõudnud sellisele positsioonile, kus ta praegu on. Oluline on luua endale siht ja selle puhul aitabki, kui mõelda, mida meeldib teha ja mida mitte. Samuti tõi ta välja, kui oluline on ennast pidevalt arendada ja mõelda, kuhu võib välja jõuda ja mida selleks peaks tegema. Ta alustas kindla erialaga ning sealt edasi läks praktikale ning kutsuti ka tööle. Ettevõtte siseselt liikus aga kõrgemale, sest ta oli pühendunud ja üritas hoida positiivset meelt ning olla heatahtlik. Töötamise ajal ta juba mõistis, et veel kõrgema positsiooni jaoks oleks vaja midagi juurde õppida ning seda ta ka tegi. Läbi aastate on ta seadnud endale eesmärke, täiendanud oma teadmisi ja oskusi töö kõrvalt õpingutega ning teinud karjääri. Samuti kirjutas ta endale välja,mida ta tahab, mida ei taha (ka nüüd hiljem) ja praeguseks on ta jõudnud nii kaugele, et on hakanud ka nüüd enda poolt midagi tagasi andma (teeb koostööd kõrgkooliga - juhendaja teadustööle ja lõputööde komisjoniliige).

Ta selgitas, mida tähendab proffessionaalsus - teha midagi nii, et sa tead, mida teed ja teed seda põhjalikult. Samuti tõi ta välja, kui oluline on koostöö ning oma meeskonnalt nõuab ta ainult parimat, sest meeskonna nõrgim lüli näitab meeskonna tugevust. Lisaks veel, et tööl ei ole muresid, vaid on väljakutsed.