Teemanädal

Teemanädal „Sünnipäev“

12.-16. oktoober 2020

1. klasside teemanädala tegevused seondusid kooli sünnipäevaga.

Esmaspäev – sünnipäeva tubased ettevalmistused: Jüri Gümnaasiumi kui sünnipäevalapse tutvustus, koridoride rääkivateks seinteks meisterdustööd, kuulamisülesande täitmine, turvalisus sünnipäevapeol (Politseimuuseumi töötoad).

Teisipäev – sünnipäeva tubased ettevalmistused: kutse, õnnitluskaart, liikumismängud.

Kolmapäev – sünnipäeva õuetegevused: evakuatsiooniõppeuse läbimäng, suurima sünnipäevakaardi joonistamine asfaldijoonistusena koolimaja siseõues, tegevused mängukeskustes.

Neljapäev – sünnipäeva tubased tegevused: tekstid, videod, töölehed.

Reede – nädala kokkuvõte, kooli sünnipäeva aktus.

Teemanädala tegevused valmistasid ette ja viisid läbi õpetajad Mari Freimann, Rita Jõemets, Janet Kask, Krista Koppel, Merje Meriloo, Raina Sinisau, Teele Tammaru, Karmen Veermäe.

1.c klassi tagasiside pani kirja õpetaja Mari Freimann:

Sünnipäevateemaline nädal möödus väga tegusalt.

Esmaspäeval tegutsesime kaks esimest tundi Politseimuuseumi töötubades.  Peale seda rääkisime sünnipäevast ja selle ettevalmistustest. Selle käigus lugesime kooli sünnipäeva kutset ning õpilased tegid ka ise selle põhjal näidiskutse. Valmisid juba  ka mõned kaunistused sünnipäevaks.

Teisipäeval lahendasime seoses teemanädalaga matemaatikas kooli sünnipäeva teemalisi ülesandeid. Eesti keele tunnis kuulasime sünnipäevateemalist juttu ja vastasime kuuldu põhjal küsimustele.

Kolmapäev oli väga tegus, klassis veetsime sellest väga vähe. Hommikul kordasime üle, kuidas evakuatsiooni ajal käituda ning seejärel tegime selle ka praktiliselt läbi. Kuna ilm oli ilus, siis otsustasime 1. klassidega minna terviserajale, et saaksime veel rohkem harjutada rivis käimist. Peale jalutuskäiku läksime koolimajja sööma. Seejärel suundusime taas 1. klassidega õue, sisehoovi koolile suurt sünnipäevakaarti joonistama. Päeva lõpus jõudsime staadionil veel mõned mängud mängida.

Sünnipäevale pühendatud nädal oli vahva ja teistsugune ning lõppes kooli sünnipäeva aktusega.

Oli armas ja kaunis aktus ning koju mindi rõõmsal meelel.

Õpilastele see nädal väga meeldis ja ei osatud ühtegi asja välja tuua, mis ei meeldinud.

Vaheaeg võis alata :)