Liikuma Kutsuva Kooli kogemusseminar

30. aprill 2019

Aprillikuu viimasel päeval korraldasime teistele Liikuvatele koolidele nii Harjumaalt kui ka teistest Eesti nurkadest seminari, et vahetada mõtteid ning näidata, kuidas meie koolipere liikumises hoiame.

Esimesena ootas külalisi 2.c klass koos õpetaja Triin Tammistuga, kes omaloodud pärlikaartidega pani õpilased korraga nii mõtlema, liikuma kui ka koostööd tegema. Õues vaatasime koos üle kõik meie suurepärased liikumisvõimalused, saime osa orienteerumisest, mida 6.c õpilased õpetaja Eleri Troska juhendamisel korraldasid 1.b klassile ning olime tunnistajaks tehnoloogiaõpetajate Timo ja Tavo abil valminud uhiuue ja ainulaadse pallimängulaua avamisele.

Käisime koos ka pika tiiru maja peal ja kõike seda nähes ütles üks külaline imetlusega, et teil on siin ju kohe lausa maagiline miniuniversum. :) Tehnoloogiaklassis vaatasime ja proovisime värsket loovtööd - ümberehitatud veloergomeetreid, kus oma isiklikku liikumisenergiat saab kasutada telefoniaku vm laadimiseks. Peale lõunat osalesime meie toredate mängujuhtide Dorise ja Marii liikumisvahetunnis, mis pani ka täiskasvanud ennast kiirelt liigutama ja pakkus sealjuures palju rõõmu! Päev oli täis liikumist, avastamist ja õppimist!