Heategevusjooks

Jüri Gümnaasium ja maratoni maailmajooks!

Ülemaailmne teatemaratonjooks on heategevusüritus, mille eesmärk on teotada annetustega nälga kannatavaid lapsi. Selle jooksu ülemaailmseks algatajaks on organisatsioon Save the Children (Hoidkem lapsi) Inglismaalt. Jüri Gümnaasium on selle jooksu Eestisse tooja ja siin selle propageerija.

Teatejooks toob läbi internetiavaruse iga oktoobri kuu esimesel nädalal kokku tuhanded lapsed ja noored üle kogu maailma. Neil heategevusjooksudel üle maailma läbitakse täismaratoni 42 195 meetri pikkune distants. Lapsed jooksevad selle läbi teatevõistlusena, kus tuleb läbida 200 meetri pikkune lõik ja anda teade üle. Võistkonnas on 30 last – 15 poissi ja 15 tüdrukut. Võisteldakse maailmarekordi ajaga, mis meeste arvestuses kuulub Wilson Kipsangile (2.03.23) ja naiste arvestuses Paula Radcliffe'ile (2.15.25). Maailmarekordit püüavad purustada nii koolid kui sõpruskonnad üle maailma.

Jüri Gümnaasium on oma osavõtuga seda jooksu toetanud alates 2012 aastast. Kooli staadionile oleme kutsunud jooksma veel naaberkoolid ja oma sõpruskooli, Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilased. Ülejäänud koolid jooksid iga üks oma kodukohas ja aegade võrdlus käis läbi interneti.

Kohal on olnud alati ka Eesti Toidupank, kes võtab vastu annetusi ja viib läbi loenguid klassidele, kus räägitakse nälgimisega seotud probleemidest ning sellest, kuidas on võimalik teisi aidata. "Absoluutses vaesuses elab üle 45 000 lapse ja see ei ole lihtsalt mingi suvaline number – see tähendab nendele lastele puudulikku huviharidust, sageli tõrjutust ja keskendumisraskusi koolis ning vanematele pidevat muret pere toimetuleku pärast. Vaesus mõjutab nende laste tulevikku tervikuna." nentis toidupanga esindaja Nele Hendrikson.

Jooksu avab alati kooli direktor ja esimese vahetuse jooksjateks on olnud Eesti tuntumad tippsportlased - olümpiavõitja Gerd Kanter, MM võitja Heiki Nabi, kümnevõistleja Andres Raja ja maratonijooksja Allan Männi. Jüri Gümnaasium on jooksnud seni väga head ajad, olles omas vanuseklassis igal aastal esi-viiekümne seas (maailmas jookseb igal aastal kokku üle 500 võistkonda erinevatest koolidest (http://www.competitioncentre.net/wmc)).

Meie jooksu on toetanud Eesti Toidupank, Lastekaitse Liit, AS Kalev, Rae Spordikeskus ja kõik need, kes aitasid koguda annetusi.
Tänan, et hoolid!

Jüri Gümnaasiumi õpetaja Ülle Uuemaa,