Erasmus+ kohtumine Jüris Gümnaasiumis 20.-26. märts 2017

Partnerid saabusid Eestisse esmaspäeval või pühapäeval ning esimene kohtumine kõigi partneritega(välja arvatud Itaalia) toimus õhtul ühise õhtusöögilaua taga. Itaallaste lend hilines ning nemad ühinesid meeskonnaga järgmisel hommikul.

Teisipäeval oli ees pikk tööpäev, mis algas projektikohtumise koosolekuga ning arutleti järgmiste teemade üle: projektitegevused, mida seni on ellu viidud; projekti koduleht; mobility tool; projekti eelarve.

Teine pool päevast läks tutvumiseks Jüri Gümnaasiumi ja õpetajatega ning pärastlõunase ekskursiooniga Tallinnas, mille viis läbi vene keele õpetaja Eve Viidemann, kes oli ettevalmistanud väga põneva ning sisuka rännaku läbi Tallinna vanalinna.

Kolmapäeva veetsid kõik partnerid Soome pealinnas Helsingis, kus tutvuti lisaks Eesti kultuurile ka Soome kultuuriga.

Neljapäev algas projekti koosolekuga koolimajas, kus arutleti projekti tutvustamisega soetud aspekti (ülevaate andis projekti koordinaator Vilma oma tegevustes), Euroopa päeva tähistamine, digitaalse loo jutustamine Bulgaaria näitel ja kolme generatsiooni matka läbiviimine.

Pärastlõunal tutvuti kõige uuema ja ilmselt ühe modernseima kooliga Rae vallas (kui mitte Eestis) – Järveküla kooliga. Seal koolis hetkel on avatud kuus klassi, kuid aasta aastalt kasvavad  nemadki täies mahus põhikooliks. Päev lõppes Viikingite külas, kus anti ülevaade viikingitest Eestis ning mõnus kehakinnitus pika päeva lõpetuseks.

Reedel külastasid kõik partnerid Viru raba. Antud päeval oli ilm külaliste poolel, ehk päike sillerdas ja mängis värvidega rabas, mis jättis kustumatu mulje külaliste südametesse. Soojakraade küll vähem kui Itaalias, kuid soojendas kõige külmemadki kondid üles Viitna kõrts eestimaiste kehakinnitustega.

Õhtul ootas kõiki partnereid koolimajas viimane õhtusöök, kus arutleti ning võeti nädala jooksul tehtu ja kogetu.

Eesti meeskonnal oli väga hea meel võõrustada taaskord kõiki projekti partnereid ja loodavad, et osalejatel oli kaasa võtta taaskord midagi uut.