Erasmus + kohtumine Jüri Gümnaasiumis 9.-14. novembril

Esimene projektikohtumine toimus Eestis, eestvedajaks Jüri Gümnaasium, kes pani kokku kõikide osalejate jaoks väga sündmusterohke nädala.

Esmaspäevaks, 9. novembriks, olid saabunud kohale kõik partnerid ning õhtul korraldati õhtusöök ja tutvumine Tallinnas. Kohtumine oli meeleolukas ning tunda oli suuri ootusi ja ärevust alanud nädala suhtes. Teisipäeva hommikul võeti külalised vastu Jüri Gümnaasiumis ning  tublide õpilaste eestvedamisel tutvustati neile Eestit, Rae valda ja Jüri Gümnaasiumit ning viidi ka maja ekskursioonile, et seda kõike oma silmaga üle vaadata. Õpilased rääkisid erinevatest meile iseloomulikest aspektidest – tuntud inimesed, leiutised, toit, traditsioonid, sümbolid ja koolielust – statistika, õppekava, õppekavaväline tegevus ning meie igapäevased traditsioonid. Kõige rohkem üllatas meie külalisi see, et lisaks koolile tegutseb majas veel mitu avalikku asutust – spordikeskus, raamatukogu, huvialakool ning noortekeskus.

Päeva teises osas andsid õpilased külalistele meeldejääva kontserdi – soololauljad, rahvatantsurühmad, koorid – see kõik andis huvitava ülevaate meie kultuurist. Kontserdile järgnes külastus Rae vallavalitsusse, kus vallavanem andis ülevaate elust Rae vallas, tutvustas prioriteete ning tulevikuplaane hariduses.

Kolmapäeval oli juba väga töine päev, kus arutati peamiselt projekti detaile ning aruandlust ja tingimusi, mis on projekti õnnestumise juures olulise kaaluga. Et töösse veidi vaheldust tuua, külastati vahepeal ka Võsukese lasteaeda, mis sarnaselt meie kooliga, jättis külalistele vapustava mulje. Külaliste enda kommentaar oli, et see on midagi nii uhket, et seda ei saagi võrrelda.

Peale lõunat tutvustas külalistele Noorte Ettevõtlikkuse Arengukava meeskond nimetatud arengukava ning ettevõtlikkuse olulisust ja toetamise võimalusi Rae vallas. Räägiti nii kohalikest kui rahvusvahelistest ettevõtetest, kes oma partnerlusega noortele võimaluste pakkumist igati toetavad.

Neljapäeval toimus väljasõit Tartu Ülikooli, kus ekskursiooni käigus tutvustati ülikooli peahoonet ning kõige huvitavama asjana üliõpilaste kartserit ning edasi Ajakeskusesse Wittenstein Paides, kus külalised said hariva ülevaate Eesti ajaloost. Ajarännak Paides lõppes koogi ja kohviga torni tipus, mis oli külaliste jaoks eriti liigutav. Peale seda kiirustati tagasi Jüri Gümnaasiumisse, kus saadi osa meie traditsioonilisest 3 minuti tantsust. Jällegi olid külalised nii üritusest kui meie aktiivsetest õpilastest võlutud.

Reedel toimusid viimased projektikoosolekud, kus pandi paika kõik tegevused selleks õppeaastaks. Külalistele jagati kätte sertifikaadid, peeti väikseid kõnesid ning söödi torti.

Õhtusöögi ajal jäeti hüvasti ning tundus, et kõikidel oli raske üksteisest lahkuda, kuid uued kohtumised on ees juba kevadel Itaalias.