Teemapäev: Võõrad linnad ja kultuurid

24. november 2017
Reedel 24.11.17 toimus 6.-9. klassidele teemapäev „Võõrad linnad ja kultuurid“.  Igal klassisl oli vastutav õpetajate meeskond, kes päeva ette valmistas ja läbi viis.
7. klassides õpilased tegutsesid gruppides, kuid nad ei saanud endale grupikaaslasi ise valida, vaid tõmbasid loosi erinevate riikide seast, tekkis 12 meeskonda, kes esindasid erinevaid riike. Seejärel jagati neile kätte leht, mille peal oli 4 erinevat fotot Jüri Gümnaasiumi ümbrusest. Meeskondade ülesandeks oli „Fotojaht“, kus grupp otsis fotodel kujutatud kohti ja pildistasid samas kohas humoorika ja vahva foto, millel on jäädvustatud kõik meeskonnaliikmed. Foto kaudu püütakse edastada ja tutvustada loositud riigi kultuuri (lippu, rahvustoitu, pühi, muusikat, kuulsuseid) läbi PowerPointi esitluse ja fotode.

8. klasside päeva juhatas sisse motoreporter Tanel Talve, kes rääkis õpilastele seikluslikest motoreisidest ja nende korraldamisest. Peale seda planeerisid õpilased gruppides oma reise, mida nad  kaasõpilastele päeva lõpus maha müüa üritasid. Õpilased olid töökad ja õhinas ja jäid teistmoodi koolipäevaga rahule.