Rebaste ristimine

18.-20. september 2019

Jüri Gümnaasiumis toimus 18.-20. septembril rebaste ristimine, kus 12. klasside õpilased ehk Jumalad valmistasid 10. klasside õpilasi ette gümnasistideks. Peakorraldajateks olid Hanna Naudi, Kirke Kotsar ja Gertrud Helin ning teiste õpilaste vahel olid ristimisega seotud ülesanded ära jaotatud. Kolme päeva tegevuskava panid 12. klassi õpilased kokku ühiselt.

Esimesel ristimise päeval said rebased teada, kes on nende Jumal ning päevased tegevused hõlmasid endas hommikuvõimlemist, sportmänge ja erinevaid väiksemaid ülesandeid vahetundides.

Teisel päeval  toimus orienteerumine, kus iga punkti jaoks oli ettevalmistatud väike mõistatus või ülesanne ning päeva lõpus suur klassidevaheline teatevõistlus.

Kolmandal ehk ristimise viimasel päeval  otsustas rebase hommikused tegevused iga Jumal individuaalselt ning grupiülesanded toimusid iga vahetunni ajal. Pärast tunde toimus rebaste pühitsemine täieõiguslikeks gümnaasiumiõpilasteks – tseremoonia peeti lasketiirus.