Õppetunnid Pernova hariduskeskuses

Õppetunnid  Pernova hariduskeskuses

Märts-aprill  2019

Märtsi- ja aprillikuus käisid kõik 4. klassid õppepäeval Pernova Hariduskeskuses. Seekordseks töötoaks oli „Mikroskoop ja rakk“.

Õppekäiku rahastas JG Vilistlaskogu.

4.b klassi tagasiside:

4.b klassi õpilastele programm meeldis. Õpilased said kinnistada tunnis õpitud teemat „Mikroskoop ja rakk“. Võimalusel võiks jääda rohkem aega maja endaga tutvumiseks.

Õpetaja Liidi Mehide

4.c klass käis Pernova Loodusmajas

Vilistlaskogu kinkis meile ekskursiooni Pärnusse Pernova Looduskeskusesse. Sõit sinna oli pikk, aga olime ennetavalt varunud bussisõidule kaasa mitmesuguseid reisimänge ja muud tegevust, et sõit oleks põnevam ja tunduks lühem. Nii läkski.

Juba Pärnu loodusmaja ise oli huvitava välimusega ja selle õuealal nii mõndagi vaadata, nt hiiglaslik skulptuur ämblikust. Saime väljas veidi jalgu sirutada, hüpata ja ringi joosta. Majja sisse astudes juhatati meid söögialale. Kinnitasime kõhtu koolist kaasa võetud pirukatega. Kiiremad sööjad said veidi omal käel ringi uudistada, näha oli akvaariumeid, topiseid ja palju muid eksponaate, mille kohta natuke lugeda ja  uurida sai.

Ruttu jagati meid 2 gruppi ja suundusime õpperuumidesse. Istusime igaüks ühe mikroskoobi taha. Saime üle korrata mikroskoobiosad. Kui need meelde tuletatud, võisime mikroskoobiga uurida sibulakoort, salvrätipaberit ja ajalehetükki. Tahvlile ning töölehele sai joonistatud raku ehitus. Ka suurelt ekraanilt näidati veel lisaks erinevate imepisikeste rakkude suurendatud pilte, mida me kohapeal ise mikroskoobiga uurida ei oleks saanud, nt olid piltidel taimerakud lehel ja varrel, munarakk ja seemnerakk, valged ja punased verelibled, närvirakk, piimhappebakterid ja isegi gripiviiruse nägime ära. Veel põnevamaks läks siis, kui saime uurida osakest endast. Pidime kõik loobuma, teaduse nimel, ühest juuksekarvast. Vaatlesime mikroskoobiga ka sõrmejälge klaasil. Kirss tordil oli muidugi kärbse jala vaatlemine suurendusega.

Lõpuks sai mikroskoobitund läbi ja tuli end kokku pakkida. Bussis sai veel nähtust muljetada ja siis Jürini tukkuma jääda.

4.c klass on tänulik, et sellise ekskursiooni kingituseks sai. Koos on alati vahva õppekäikudel käia, aga kärbse jalg andis sellele sõidule suure lisaväärtuse.

Aitäh!