Õpetajate vahetus

7. november 2018

Meie kooli klassiõpetajad Heidy Siirak ja Monika Piil  vahetasid oma tööpäevad kahe Saku Gümnaasiumi klassiõpetajaga: õpetajatega Maarja Kändmaa ja Inga Maasi.

Meie õpetajad töötasid Sakus ja Saku õpetajad Jüris.

Enne vahetust lepiti vastastikku kokku teemad, millega tundides tegeldi.

Pärast koolipäeva toimus Jüris vestlusring, et iseendale ja kaaslastele tagasisidestada tehtut. Kõik õpetajad kiitsid lapsi nende kaasatöötamise ja toetuse eest.

Õpetaja Monika Piil sõnutsi oli kogemus põnev ja väljakutseid pakkuv.

Õpetaja Heidy Siirak mõtestab päeva: „Saku õpetajatega üheks päevaks kohad vahetada oli kindlasti kasulik kogemus mõlemale osapoolele. Ühelt poolt aitas see märgata selliseid igapäevaseid „pisiasju“, millele muidu ehk polegi väga tähelepanu osanud pöörata, aga tegelikult on, mida oma koolis hinnata. Teisalt andis see kogemus nii mulle kui Saku õpetajale uusi mõtteid ja nippe, mida teiselt koolilt ja teiselt õpetajalt üle võtta. Näiteks hakkas mulle meeldima Saku klassis tassiriiul, kus igal õpilasel on oma nimeline tass. Saku õpetaja kiitis meie klassi heade sõnade tahvlit, kus õpilased üksteisele tunnustavaid sõnu ja kiitusi jagavad.“

Meie kooli 2.e klassi õpilased: „Õpetaja oli tore ja hea. Meeldisid esitlused, mängud ja filmi vaatamine. Päev oli huvitav ja teistsugune kui tavaliselt.“

Tagasiside 2.d klassi õpilastelt:

• Mulle meeldis, et kui me pidime olema vaikselt, siis ta puhus suupilli. (Delisa);
  • Inga tegi meile uusi ja huvitavaid mänge. (Kaspar);
  • Mulle  meeldis uue inimesega tuttavaks saada. (Hanno);
  • Mulle meeldis, et mõlemad õpetajad said mõtteid. (Tristan);
  • Ei meeldinud, et õpetaja läheb ära. Meeldis see, et me saime uusi mõtteid ja see oli väga tore. (Adele).

Ühiselt lepiti kokku, et järgmise sammuna kavandatakse II poolaastasse klasside kohtumised nii Jüris kui ka Sakus.