Õpetajate päev

7. oktoober 2016

7. oktoobril tähistas Jüri Gümnaasium õpetajate päeva. Näiliselt oli kõik samamoodi nagu igal teiselgi aastal. Hommik algas tavapärase tseremooniaga, kus direktor pidas kõne ja õpetajad andsid abiturientidele üle enda nimesildid. Seejärel saatsid õpetajad oma asemikud esimesse tundi ning suundusid ise õpilase rollis oma klassiruumi. Seal ootas neid klassijuhataja ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Zoja Puhur. Kava kohaselt oli ette nähtud ühiskonnaõpetuse tund, kuid hoolimata proua Zoja pingutustest ühiskonna vallas klassi harida, kujunes järgnevast 45 minutist pigem klassijuhataja tund. Klassikaaslased said omavahel paremini tuttavaks, arutati kus ja millal toimub klassiõhtu, millised on õpetaja ja õpilaste eraelud ja muudel sarnastel elutähtsatel teemadel.

Arutelude vahele mahtusid õpilasteks kehastunud õpetajate poolt kõik võimalikud ja võimatud olukorraloomised, et õpetaja Puhur saaks aimu, millega nemad iga päev klassi ees olles silmitsi seisavad. Õnneks suutis õpetaja säilitada külma närvi ja leidis igale olukorrale lahendused. Kokkuvõttes oli päev huvitav nii õpilastele kui ka õpetajatele.