Kõnevõistlus

6.-12. klasside kõnevõistlus

13. veebruar 2020

Selleaastasel kõnevõistlusel oli teemasid neli:

1. „Õppida tuleb terve elu“
  2. „Tänapäeval teavad inimesed kõige hinda ja mitte millegi väärtust“ (Wilde)
  3. „Eesti kliimamuutuste keskmes“
  4. Presidendi üleskutse: „Mis on tänapäevases Eestis minu jaoks oluline?“

ilukõne, elukõne, murekõne, luule, räpp või video  (kuni 3 min)

Kõne pikkus 3-5 minutit. Kõnevõistluselt valitakse üks õpilane, kes peab oma kõne 21. veebruaril aktusel.

Žüriisse kuulusid Terje Jaamul ja Anneli Erik Jüri Raamatukogust ja Sirje Kuurberg Jüri Gümnaasiumist.

6.-7. klassidest osales 7 õpilast:

I koha sai Lisanna Teder 7.d klassist;

II kohta välja ei antud, III kohti anti välja kaks: Janeli Luts 7.b ja Sandra Sinivee 6.a klassist.

8.-9. klassidest osales 9 õpilast:

I koha saavutas Mikk Lainevool 9.c klassist, kes kandis ette Mirko Lainevoolu  (9.c) teksti. Mikk Lainevool esines kõnega EV 102. aastapäeva aktusel.

II koha saavutas Hanna Lisette Kloren 9.c klassist.

III kohta välja ei antud, anti aga kaks eripreemiat:                                  Brigitta Pallum (9.c) sai eripreemia sisult teistsuguse                                lähenemise eest teemale ja Oliver Otlot (8.d) sai eripreemia teadusliku lähenemise eest kõnes.

10.-12. klassist osales 13 õpilast ja 2 meeskonda:

I koht Paul Pärn 10.a klassist;

I koht 10.a klassi ühistööle videona;

II koht Eneken Riin Salong 10.a klassist;

II koht Kirsika Link 10.a klassist;

III koht  Paul Rasmussen 10.a klassist;

III koht Martin Valkiainen 10.c klassist;

Populaarseim teema oli „Õppida tuleb terve elu“. Kõnevõistlus toimus gümnaasiumi autitooriumis, kuulamas olid need klassid, kellel oli eesti keele või kirjanduse tund.