Koduloolised õppekäigud

28.-30. mai 2019

Rae valda kui koduvalda tutvustavad õppekäigud toimusid:

28. mai – 1.b klass, 1.c klass, 1.v klass;

29. mai – 1.e klass, 1.d klass;

30. mai – 1.a klass.

Koduloolised õppekäigud on meie kooli õppekava osa. Õppekäikude eesmärgiks on tutvustada õpilastele koduvalla ajalooga seotud paiku ja objekte.

Koduloolised ekskursioonid viis läbi Jüri Gümnaasiumi endine klassiõpetaja ja kodu-uurija Varje Malsroos.

Õpilaste tagasiside:

1.b klassi lastele meeldis enim lugu jääajal rännanud kividest, mille õõnsusesse vanal ajal inimesed raha ohverdasid. Peale õhinal toimunud otsimist õnnestus ühel õpilasel kivilt leida ka 10 senti. Lapsed lubasid oma peredega kindlasti tagasi raha otsima tulla.

Õpetaja Eleri Troska

1.d klassi laste arvates oli ekskursioon väga tore; märgiti, et giid rääkis naljakalt. Meeldisid erinevad paigad: Rae koolimaja, mahajäetud Rae mõis, Jüri kirikuaed ja mälestusmärk, Assaku nõiakivi.

Kirikus oli põnev vaadata ja kuulata.

Nõiakivi juures oli hästi lahe, seal sai soovida oma soovi.

Õpetaja Mirjel Reinumägi