Kodanikupäev

27. november 2017

Kogu eelneva nädala vältel olid 9. klassid käsitlenud ajalootunnis Eesti Vabadussõjast kõnelevat filmi „Nimed marmortahvlil“ ning selle üle diskuteerinud.

Kodanikupäev ise algas kell 10 viktoriiniga, mida viisid läbi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajad Kristi Mänd ja Vadim Rõuk. 9.-12. klassid olid välja pannud 3-liikmelised võistkonnad ja viktoriin toimus Kahoot! keskkonnas, nii et kasutada sai ka nutivahendeid, seega said ka pealtvaatajad enda teadmised proovile panna.

Viktoriini võitis 12.b  klassi võistkond, II oli 9.c klass ja III koht läks 11.a  klassile.

Pärast viktoriini suundusid gümnaasiumiõpilased aulasse, kus neil oli kohtumine Tartu Ülikooli õppejõu Heinike Heinsooga, kes pidas neile kaks loengut:  "Kuidas keeled surevad ja mis siis ette võtta" ja "Soome ja eesti keel - kui palju sarnast ja erinevat neis on". Pärast loengut toimus küsimuste-vastuste voor, kus saadi teada palju huvitavat meie keeleruumi kohta.