Kirjanduspäev

29. märts 2019

Kirjanduspäev toimus Harjumaa koolide 4. klasside õpilastele: osales 42 õpilast 16  koolist.

Kirjanduspäev oli mõeldud võimaluse andmiseks õpilastele näidata oma teadmisi loetud lasteraamatute kohta. Kasuks tuli, kui läbi oli loetud J.K Rowling raamat „Harry Potter ja tarkade kivi“.

Osavõtjad loositi võistkondadesse ürituse algul. Žürii hindas tulemusi võistluse käigus.

Kirjandusviktoriini teemad: Harry Potter ja tarkade kivi, koomiksid, 2018. aastal eetsi keeles ilmunud lastekirjandus, raamatusari „100 rahva lood“.

Võistluse ajal osalesid õpilasiega kaasas olnud õpetajad töötoas.

Pärast söögipausi oli samasisuline töötuba õpilastele, kus iga õpetaja sai vajadusel ka oma kooli õpilasi juhendada.

Örrekese õpituba oli veepildikunst, kus tehakse vee peale pilt ja  seejärel sellest pildist tõmmis paberile. Kui paber on kuivanud, saab pildi riputada seinale või teha sellest kauneid õnnitluskaarte. Osalejatele meeldis töö tulemus väga: usinasti postitati fotosid oma töödest  sotsiaalmeediasse.

Kokkuvõte tulemustest tehti kirjanduspäeva lõpus. Tunnustati kõiki osalejaid.

Jüri Gümnaasiumi õpilastest jõudsid esikolmikusse Kirke Arro (lahendas ülesandeid koos Püünsi Kooli, Kehra Gümnaasiumi, Aruküla Põhikooli ja Keila Kooli õpilastega), Johanna Koppen (lahendas ülesandeid koos Loo Keskkooli,  Vääna Mõisakooli ja  Laulasmaa Kooli õpilastega), Roosi Matilda Padari (lahendas ülesandeid koos Kehra Gümnaasiumi, Laulasmaa Kooli, Saue Gümnaasiumi õpilastega).

Ürituse korraldasid Jüri Gümnaasiumi õpetajad Terje Papp (oli peakorraldaja, s.h projekti kaudu rahaliste vahendite taotleja Harjumaa Omavalitsuste Liidult), Mirje Hagur, Monika Piil, Pille Raudam, Anne Kloren.