Keskkonnateadlikkus

26. ja 27. november 2019

26. ja 27. novembril viis Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Reet Kristian läbi meie kooli 3. klasside õpilastele õppeprogrammi „Mis on minu prügikastis?“

3.d klassi õpilaste värvikamad mõtted pärast tundi (kirja pannud õpetaja Heidy)

• Mulle meeldis see tund. Meeldis see, et nad mõtlevad looduse peale ja õpetavad lastele prügi sorteerimist.
  • Lahe! Sain teada, kuidas taaskasutatakse.
  • Sain teada, et kui „K“ märk on kuskil pudelil, siis see ainult pestakse ära. Mulle meeldis selle tunni juures see, et sai ise arvata, kuhu mingi prügi käib. Ja mulle meeldis, et sain uusi asju teada.
  • Ma sain teada, et klaas ei kõdune.
  • Mulle meeldis see tund. Sain teada, et mahlapakid ei käi paberi ja papi konteinerisse.
  • Mul oli igav. Ainuke hea asi olid kommid. Aga õppisin ka siis, kui mul oli igav.
  • See oli väga äge, et me saime kaasa liikuda!

Õpetaja Sandra Ausmees tagasiside:

Väga tore oli praktiline ülesanne, mis pani õpilased kohe alguses sellele teemale aktiivselt kaasa mõtlema. Igaüks sai kaks asja ja pidi need õigesse nö prügikonteinerisse paigutama. Väga meeldis see, et praktilist ülesannet said teha just kõik õpilased, mitte ei valitud vaid paari välja.

Hilisem loengu osa jäi natuke kuivaks. Kiiresti oli näha, kuidas õpilased väsisid. Õpilastel tekkis mitmeid huvitavaid küsimusi, kuid kahjuks koolitaja neile otseselt ei vastanud, vaid jätkas oma teemaga.

Lõpus oli meeldiv, et õpilaste poolt sooritatud praktiline ülesanne vaadati koos üle. Otsustati, kas kogu prügi on õigesse kohta jõudnud. Tähelepanelikumad õpilased märkasid kohe, kui midagi oli vales konteineris.