Korduma kippuvad küsimused

Õpik kadunud või rikutud?
Peale õpiku laenutamist õpperaamatukogust vastutab selle eest õpilane. Õpiku kaotamise või rikkumise korral tuleb teavik asendada või selle maksumus hüvitada.
NB! Kui leiate õpikust vea, mis on jäänud õpperaamatukogu töötajal märkamata, tuleb koheselt pöörduda õpperaamatukogu töötaja poole. Tagastamisel õppeaasta lõpus enam proteste ei rahuldata.

Kuidas kaotatud või rikutud õpik hüvitada/asendada?
1) Õpiku hüvitamise korral tuleb küsida õpperaamatukogu töötajalt õpiku hind, seejärel tasuda majandusjuhatajale. Tasumisel väljastatakse tšekk, mille alusel kustutatakse õpperaamatukogus õpilase nimel olev õpik ning seejärel laenutatakse õpilasele uus õpik.
2) Õpiku asendamise korral tuleb õpilasel või lapsevanemal soetada vastav õpik raamatukaubandusest. Õpikuid müüvad peamiselt raamatukauplused Rahva Raamat ja Apollo. Õpikuid on võimalik osta ka kirjastustest. Täpsema info puhul pöörduda õpperaamatukogu töötaja poole. Peale õpiku soetamist palume koheselt uue õpikuga pöörduda õpperaamatukokku, kus tehakse uue teavikuga vastavad toimetused ning õpilase nimelt kustutatakse kaotatud või rikutud õpik.

Töövihik on kadunud?
Igale põhikooli õpilasele võimaldab kool igas õppeaines 1 töövihiku. Töövihiku kaotamise korral tuleb õpilasel või lapsevanemal töövihik raamatukaubandusest ise hankida. Sama kehtib ka gümnaasiumi õpilastele müüdavate töövihikute kohta.

Lisainfo:
opperaamatukogu@jyri.edu.ee