Harjumaa koolide 4. klasside kirjanduspäev

13. oktoober 2017

Käesoleva aasta kirjandusviktoriini teemaks oli Eesti lastekirjandus ja Eesti lastekirjanikud. Sellega tähtsustati Eesti Vabariik 100 teemat.

Võistkonnad moodustati loosi teel.

Esimeseks ülesandeks oli seekord katkendi lugemine Aidi Vallik raamatust „Kuidas elad, Ann?“. Loetu põhjal koostas iga võistkond teksti kohta küsimuse. Koostatud küsimustest vormistatid mäng KAHOOT keskkonnas ja sellest kujunes võistluse viimane ülesanne.

Harjumaa kirjanduspäeva tulemused:

1. koht: Hanna-Leen Keerov (Saue Gümnaasium), Elsa Valle (Vääna Mõisakool ), Bianca Sinivee (Jüri Gümnaasium), Kennet Valtri   Keila Kool).

2. koht: Anett Hainas (Jüri Gümnaasium), Maxim Nasirov (Jüri Gümnaasium), Lilian Marie Miller (Viimsi Keskkool), Jandro Pärna    (Raasiku Põhikool).

3. koht: Siim Stenver Kirt (Vääna Mõisakool), Toora Tõnuri (Jüri Gümnaasium), Kristiin Heleen Huttunen  (Viimsi Keskkool).

Gregor Jäätma (Vaida Põhikool), Lisette Tarto (Keila Kool), Sandra Veinthal  (Saue Gümnaasium), Markus Robin Avarsalu (Keila Kool).

Kokku osales 33 õpilast 9 koolist: Saue Gümnaasium, Keila Kool, Haabneeme Kool, Kuusalu Keskkool, Viimsi Kool, Vaida Põhikool, Kostivere Kool, Kehra Gümnaasium, Jüri Gümnaasium.

Ürituse viisid valmistasid ette ja viisid läbi õpetajad Mirje Hagur, Anne Kloren, Terje Papp, Linda Pihu, Monika Piil, Pille Raudam. Meeskonda juhtis Terje Papp.