Emakeelepäev

14. märts 2019

Emakeelepäevaga seoses kohtusid 1.-5. klasside õpilased emakeelepäeva nädalal erinevate Eesti lastekirjanikega.

1. klassid ja 3.g klass kohtusid kirjanikuga Indrek Koff.

3.g klassile meeldis kohtumine väga. Eriti meeldis lastele see, et kirjanik Indrek Koff mängis pilli ja teiseks see, et ta rääkis, kuidas raamatud sünnivad ja ka seda, et raamatus on asjad nagu päriselus, aga ikkagi pisut teisiti.

1. b klassil käis külas ka kirjanik Markus Saksatamm. Kirjanik rääkis emakeelepäevast, luges ette põnevaid lugusid ning jagas igale õpilasele päris oma „Tähekese” koos pühenduse ja autogrammiga.

2. klassid kohtusid kirjanikuga Markus Saksatamm.

2.d klassi õpilaste tagasiside.

Viktoria: Mulle meeldisid tema raamatud. Ma sain teada, kui palju ta õppinud on. Ma tahan ka endale tema raamatut.

Adele ja Maritta: Meile meeldis see kohtumine. Saime teada uut ja huvitavat. Meile meeldis eriti see raamat, kus vanavanemad olid coolid.

2.g klassile meeldis kirjanikku kuulata: ta luges hästi huvitavaid jutte ette. Nii mõnigi plaanib endale Saksatamme raamatuid laenutada ja neid lugeda.

3. klassidele esines kirjanik  Wimberg.

3.c klassile sobis Wimbergi emotsionaalne esitus väga. Imestati, et luuletuses ei olegi alati riimi. Klassil oli kahju, et küsimusteks nii vähe aega jäi, sest meil olid rühmatööna küsimused ette valmistatud.

3.e klassile meeldis kohtume Wimbergiga, sest ta esitas väga ilmekalt oma luuletusi ja jutte. Teda oli põnev ja naljakas kuulata.  Laste sõnul olid tema lood ägedad ja tänapäevased.

3.d klassi lastele meeldis, et kirjanik luges nii naljakalt oma luuletusi ette. Kõige toredam oli „Õudne jutt“.

4.-5. klasside õpilased kohtusid kirjaniku ja ajalooõpetajaga Jakk Juske. Õpetajate sõnul oli esineja valik väga õnnestunud.

Tagasiside 4.b klassilt.

Jaak Juske tekitas minus suurt ajaloohuvi. Ta rääkis põnevalt ja elavalt. Näha oli, et ta on väga tark ja ise palju lugenud. Ta tundus väga lõbus.

Mulle meeldis, tahaksin ka juba alalugu õppida ja lugeda neid raamatuid, mida ta on kirjutanud.

Oli väga huvitav. Sain teada, kuidas vanasti elati, kuidas poode söögiga varustati. See oli naljakas, põnev ja natuke imelik.

Mulle meeldis, sest ta rääkis ilmekalt ja põnevalt, huvitavalt.

Ta oskas väga huvitavalt jutustada raamatutest, mida on kirjutanud.

Mulle meeldis väga kohtumine, sest oli lahe kuulata jutte vanast ajast. Ta rääkis hästi arusaadavalt. Tema raamatud tundusid huvitavad.

Mulle meeldis kohtumine väga. Ma tahaksin kindlasti tema raamatuid lugeda. Ta oleks võinud veel pikemalt ajaloost rääkida, kuna see oli nii põnev.

Ta ei olnud närvis ja see tegi ta jutustamise soravaks ja heaks, põnevaks.

Meeldis väga, sest ta ei rääkinud raskete sõnadega. Ta raamatud on väga ägedad ja ma tahan neid lugeda.

Tagasiside 5.a klassilt.

Külaline oli väga hea esineja, oskas kaasa haarata, tekitas huvi oma teoste vastu. 5.a klass otsustas mais lugeda igaüks mõnd   tema raamatut vabalugemiseks.

Tagasiside 5.d klassilt.

Meil käis külas kirjanik Jaak Juske. Ta kirjutab lastele ajaloolisi raamatuid. Igapäevaselt on ta Gustav Adolfi Gümnaasiumis ajalooõpetaja. Kõige põnevamad lood olid raamatust „Eesti kummituslossid“. Temaga kohtumine oli põnev.

Mulle meeldis, et ta oli ilmekas ja küsis laste käest küsimusi.

Kõik kohtumised said teoks koostöös Jüri Raamatukoguga.