Bussikoolitus

27.-30. september 2016

4. ja 6. oktoober 2016

Koostöös Rae Vallavalitsusega viis MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus läbi koolituse õpilastele eesmärgiga kasvatada teadlikke ühistranspordi kasutajaid.

1.-4. klasside õpilastele toimus koolitus bussis: nii oli noorematel õppijatel lihtsam mõista neile antavat infot ning käitumisreeglistik sai ühiselt läbi mängitud.

5.-12. klasside õpilastele viidi läbi loengud, mida ilmestasid esitlusslaidid ja võimalus jälgida reaalajas liikuvaid busse.

Koolituse sisupunktid:

• Bussipeatuses ootamise reeglid.
  • Ole märgatav, kanna helkurit!
  • Bussi sisenemise ja bussis viibimise reeglid.
  • Info mida iga sõitja teadma peab.

Koolitused viis läbi Sirly Miltop'MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskusest.

Kuulajate tagasiside:

Mulle täitsa meeldis bussikoolitus ja meeldis seetõttu, et esineja oskas hästi rääkida ja tähtsamate teemade juurde tõi konkreetseid näiteid ja põhjendas, miks mingi reegel vajalik on.

Tähelepanelikuks tegid kuulajaid  nende jaoks uued teadmised (näiteks, miks ei tohi bussis punast nuppu mitu korda vajutada), samas ehmatavana  mõjus pilt auditooriumis, kui käed tõstsid need, kes ei kinnita autos või bussis turvarihma.