Aktused

• vallapoolne sõnavõtt

• lasteaedade tervitus

• Rae Huvialakooli direktori tervitus

• direktori käskkirja ette lugemine, aabitsate ja mütside kätteandmine, valla kingitused

• esimene koolikell

Näidiskava 2.-9. klasside aktusel aktustel:

• EV hümn

• direktori tervitus; uute õpetajate tutvustus

• õpilaste esinemised

• Rae Huvialakooli direktori  tervitus

Eesti Vabariigi aastapäeva aktused

Aktused toimuvad kooli aulas:

• 1. klassid

• 2. klassid

• 3.-4. klassid

• 5.-6. klassid

• 7.-9. klassid

• 10.-12. klassid

Näidiskava EV aktusel:

• sissejuhatus aktusesse

• päevakohane sõnavõtt

• õpilaste esitlused, sõnavõtud

• huviringide esinemisedringide esinemised

Lõpuaktused - 9. kl ja 12. kl

Klassijuhatajaid puudutav info:

• kutsed (kutsete kujundamine, kutsed mai lõpus laiali saata). Õpetajad/koolipersonal (omal valikul saata kutseid personaalselt): 1. klassi õpetajad, endised klassijuhatajad/õpetajad, lasteaiaõpetajad, toetajad/abilised ja kellega klass ise kokku puutunud aastate jooksul. Osa kutseid saadab kool (samal blanketil): Rae valla vallavanem, abivallavanem haridusküsimustes, Rae valla kultuuri- ja haridusameti juhataja, Harju Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja (ainult 12.kl), vilistlaskogu esimees, hoolekogu esimees, ÕE president.

• sõnavõtud aktusel: pikkus 3-5 minutit, vajalik eelnev kokkulepe

• klassijuhataja sõnavõtt aktusel: annab lapsevanematele soovi korral kooli tänukirja (näiteks: hea koostöö eest) ning lilleõie(kooli poolt). Täpsustada eelnevalt juhtkonnaga, kellele plaan tänukiri anda (sest heade tulemustega laste vanematele antakse tunnistuste andmise ajal samuti tänukirju)

• klassijuhatajatel kooskõlastada ja huvijuhile teada anda lõpetajatepoolne kõnepidaja (võib ka lisada muusikapala/laulu), lastevanematepoolne kõnepidaja. Juhul kui aktusele järgneb bankett, kutsub lapsevanem ka ise lõpetajaid, õpetajaid, lapsevanemaid oma kõnes banketile

• Soovituslik: kõne alustamine: „Austatud vallavanem (kui on kohal), austatud koolidirektor, austatud õpetajad, austatud lõpetajad, austatud lapsevanemad ja külalised! …..” (sellisel pöördumisel on oluline jälgida nimetamise hierarhiat). Kõne lõpetamine: „Tänan teid!”

• lõpupildid: grupipildid - kaks võtet- klass ja üldpilt (kõik lõpetajad ja õpetajad), üks pilt kooli poolt lõpetajatele kingituseks.

Lõpuaktuse näidiskava:

• lõpetajad tulevad saali (kõigepealt täituvad esimesed read, seistakse kuni kõikide lõpetajate saabumiseni kohtadele)

• Eesti hümn

• teadustajad alustavad päevakohase sõnavõtuga

• direktori sõnavõtt

• vallavanema sõnavõtt

• direktori käskkirja ette lugemine ja lõputunnistuste kätteandmine

• klassijuhatajate sõnavõtt

• lõpetajate sõnavõtt